Abramovich gözünü Guardiola’ya dikti!

Chelsea'de bugüne kadar 8 teknik direktörün görevine son veren Roman Abramovich, şimdi de gözünü Pep Guardiola'ya dikti. Abramovich’in Guardiola'ya gelecek yıl takımın başına getirmesi için dudak uçuklatan bir teklif sunacağı iddia ediliyor.

NTV Spor 08.12.2012 - 16:30

9,5 Yıldır sahibi olduğu Chelsea'de 8 teknik direktörün görevine son veren Roman Abramovich, şimdi de gözünü Pep Guardıola'ya dikti. ESPN internet sitesinde yer alan habere göre; Abramovich; Katalan teknik direktörü önümüzdeki yıl takımın başına getirmek için Guardıola'ya dudak uçuklatan bir sözleşme önerecek.

Barcelona'nın başında bulunduğu 4 yılda; ikisi şampiyonlar ligi, üçü lig olmak üzere 14 kupa şampiyonluğu yaşayan Pep Guardiola'ya baş döndüren bir teklif geldiği iddia ediliyor.

ESPN internet sitesinde yer alan habere göre; Chelsea kulübünün sahibi Roman Abramovich, Katalan teknik direktörü önümüzdeki yıl takımın başına getirebilmek için kesenin ağzını ardına kadar açtı. Espn'deki habere göre; Abramovich, Guardiola'ya yıllık 20 milyon euro ve 4 senelik sözleşme teklif edecek. Elde edilecek şampiyonluklara bağlı olarak sözleşmeye eklenecek bonuslarla birlikte, Guardiola 4 yıllık kazancı 100 milyon euro'ya ulaşabilecek. Bu durumda Guardiola, dünyanın en çok kazanan teknik direktörü unvanının yeni sahibi olacak.

2011-2012 sezonunun tamamlanmasıyla teknik direktörlük kariyerine bir virgül koyan Guardiola, yaklaşık 6 aydır hayatını Amerika Birleşik Devletleri'nde sürdürüyor. Burada dinlenen ve ailesiyle vakit geçiren başarılı teknik direktörle Chelsea'nin yanı sıra Paris Saint Germain, Milan ve Bayern Münih gibi kulüplerin de ilgilendiği öne sürülüyor.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Guardiola menajeri Josep Marıa Orobitg, Katalan antrenörün önümüzdeki yıl herhangi bir takımda görev alıp almayacağına henüz karar vermediğini bunu ocak ya da şubat ayında belirleyeceğini dile getirmişti.

Sayfa Yükleniyor...