Acun Ilıcalı'nın takımı Hull City'ye Süper Lig'den tanıdık bir isim!

İngiltere 2. Ligi Championship'te mücadele eden Acun Ilıcalı'nın takımı Hull City, daha önce Türkiye'de görev yapan Beri Pardo'yla anlaştı. Pardo, City'nin performans analizi ekibinin başına getirildi.

NTV Spor 19.10.2022 - 15:19
Sosyal Medya

İNGİLTERE PREMİER LİG HABERLERİ

İngiltere Championship ekiplerinden ve Türk iş insanı Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City, Beri Pardo'yu performans analizi ekibinin başına getirdi. 

Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı 32 yaşındaki Pardo, son olarak Medipol Başakşehir'de Emre Belözoğlu'nun yardımcılığını yaptı.

Hull City'den atamayla ilgili olarak, "Beri Pardo, kulübümüzün performans analizi ekibinin başına getirilmiştir. UEFA A Lisansı sahibi ve Portekiz ile Türkiye olmak üzere çifte vatandaşlığı bulunan Beri Pardo, son olarak Medipol Başakşehir'de yardımcı antrenör olarak görev yapmıştı" açıklaması yapıldı. 

ERSUN YANAL İLE TRABZONSPOR'DA
Premier Lig ekiplerinden Crystal Palace'ta scout olarak kariyerine başmayan Beri Pardo, Ersun Yanal'ın Trabzonspor'un başına geçmesinin ardından Türkiye'de görev yapmaya başladı. Trabzonspor'da 2016-18 yılları arasında analiz şefi olarak görev alan Pardo, 2018'in Nisan ayında Crystal Palace'a scout olarak geri döndü.

ERSUN YANALLA YOLLARI BU KEZ FENERBAHÇE'DE KESİŞTİ
Fenerbahçe, 2018 yazında Ersun Yanal ile anlaştı. Yanal, Kadıköy'de görev aldığı dönemde Pardo'yu da ekibine kattı. Beri Pardo, 2021 yılına kadar sarı lacivertli kulüpte analiz şefi olarak görev yaptı. 2021'in Ekim ayında ise yardımcı antrenör olarak Medipol Başakşehir'de Emre Belözoğlu'nun ekibine katıldı.

Geçtiğimiz Haziran ayında Başakşehir'den ayrılan Beri Pardo, bu kez Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City'deki yeni görevine başladı.

Hull City ayrıca eski defans oyuncusu Robbie Stockdale'i de teknik ekibe geçici olarak dahil etti. 

Sayfa Yükleniyor...