"Adaletin olmadığı yerde nasıl maç kazanacaksın?"

SON DAKİKA HABERİ: Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, 3-2 yenildikleri Trabzonspor maçı sonrası hakem kararlarını eleştirdi, ""Ya hakemler kuralları bilmiyor, ya da biz bilmiyoruz. Adaletin olmadığı yerde nasıl maç kazanacaksın?" dedi.

NTV Spor 18.09.2022 - 19:46 | Son Güncelleme: 18.09.2022 - 21:39
Anadolu Ajansı

Trabzonspor maçını yorumlaması istenen Erol Bulut hakem kararlarına tepki gösterdi. Oyuna iyi başladıklarını ve istedikleri şekilde öne geçtiklerini söyleyen Bulut şöyle konuştu, 

"Sorun öne geçtiğimiz maçta yediğimiz gollere baktığımızda birincisi rakip paslaşarak golü buldu. İkinci gol penaltıdan. Hakemler kurallara bakmaları lazım. Ya hakemler kuralları bilmiyor, ya da biz bilmiyoruz. Top vücuttan sekiyor. Dünyanın içbir yerinde buna penaltı verilmiyor.

İkinci yarıda da bizim penaltımız verilmedi. Son golde de Gomez bizim oyuncumuzu itiyor. Faul var ancak hakem görmüyor. Trabzonspor'un 3. golünü iyi izlesinler. Gomez, bizim oyuncumuza bakarak gelerek faul yapıyor. Faulü vermiyor. Adaletin olmadığı yerde nasıl maç kazanacaksın? Geçen sene de burada aynısını yaşadık. İyi hatırlayın. Penaltımız verilmedi. Kırmızı kart verilmedi. Aynısı oluyor. Eklemeye hiç bir gerek yok. Yeterince detayları söyledim."

Türk futbolunda adaletli maç yönetilmesi gerektiğini vurgulayan Bulut, "Türk futbolunu ilerletmeye çalışıyoruz. Geçen sene de aynı şeyleri konuştuk. Burada geçen sene maçı nasıl kaybettik, verilmeyen kırmızı kart penaltı bu sene aynı şekilde devam ediyor. O yüzden Türk futbolunu bir yerlere getirmek istiyorsak doğru işler yapmamız lazım. Adaletli olmamız lazım. Adalet olmayan yerde hiçbir şey doğru dürüst işlemez" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...