Adana Demirspor'dan Trabzonspor maçı hakemi Yaşar Kemal Uğurlu hakkında açıklama

Sahasında Trabzonspor'a 3-1 yenilen Adana Demirspor, maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu hakkında açıklama yaptı.

NTV Spor 25.04.2022 - 14:05 | Son Güncelleme: 25.04.2022 - 14:13

Adana Demirspor, Süper Lig'in 34. haftasında sahasında Trabzonspor'a 3-1 yenildi. Ev sahibi takım duraklamalarda Loic Remy ile penaltıdan yararlanamadı.

Maçın ardından Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu'ya isyan etmişti. Sancak, Uğurlu için, "Statta olsaydım 3 tane televizyon kırmıştım. Maalesef cezalı olduğum İçin kıramadım. Beşiktaşlılar kusura bakmayın; tiyatro seyretti tüm Türkiye! Ne diyeyim şimdi hazır ve nazır bekliyorlar ceza vermek için. Söylenecek şeyler söylendi." ifadelerini kullandı.

Kulüp tarafından bugün Yaşar Kemal Uğurlu hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, "Futbolun sadece sonuca odaklı bir oyun olmadığını ve genç hakemimizin içinde bulunduğu psikolojik durumun kendisini olumsuz etkilediğini, bir babanın evladını her an düşünmesinin ve konsantrasyon sorunu yaşamasının gayet normal bir durum olduğu kanaatindeyiz." ifadeleri yer aldı.

➤ ADANA DEMİRSPOR'UN KALAN MAÇLARI

Açıklamanın tamamı

"Trabzonspor ile oynadığımız karşılaşmayı yöneten FIFA kokartlı hakemlerimizden Yaşar Kemal Uğurlu'nun, maç saatinde oğlunun ameliyat olmak için hastaneye kaldırıldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Futbolun sadece sonuca odaklı bir oyun olmadığını ve genç hakemimizin içinde bulunduğu psikolojik durumun kendisini olumsuz etkilediğini, bir babanın evladını her an düşünmesinin ve konsantrasyon sorunu yaşamasının gayet normal bir durum olduğu kanaatindeyiz.

Adana Demirspor olarak, Uğurlu ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, genç kardeşimizin bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.

Adana Demirspor Yönetim Kurulu"

Sayfa Yükleniyor...