Adebayor: Ülkeye corona virüsü ben getirmedim; bağış yapmıyorum

Corona virüs dünyayı etkisi altına alırken; futbol camiası da çeşitli yardımlarda bulunuyor. Daha önce ülkemizde de forma giyen Emmanuel Adebayor'dan ilginç bir çıkış geldi, "Ülkeye corona virüsü ben getirmedim. Bağış yapmıyorum" dedi.

NTV Spor 23.04.2020 - 13:20

Corona virüs salgını nedeniyle spor camiasından çok sayıda isim çeşitli bağışlar yaparken; Emmanuel Adebayor'dan aksi yönde bir çıkış geldi.

Daha önce ülkemizde Medipol Başakşehir ile Kayserispor formaları giyen son olarak Paraguay'ın Olimpia takımına transfer olan Togolu oyuncu, corona virüs nedeniyle bağış yapmayacağını açıkladı.

Karantina nedeniyle ülkesine dönen ve izolasyonda olan 36 yaşındaki futbolcu bağış yapmadığı için yapılan eliştirilere, "Corona virüsü ülkeye ben getirmedim, yapmıyorum" yanıtını verdi.

Afrikalı diğer futbolcular Eto'o ve Drogba'nın salgın için ülkelerindeki bağışlar örnek gösterilirken, kendisine yapılan eleştiriler için Adebayor, "Beni Eto'o ve Drogba'yla kıyaslayıp, neden şimdiye dek bir yardım vakfı kurmadığımı ya da neden bağış yapmadığımı soranlar için üzgünüm. Ama ne yazık ki ben onlar değilim. Ben Emmanuel Sheyi Adebayor'um ve her zaman istediğimi yapacağım. Ne istiyorsam onu yiyor, ne yapmak istiyorsam onu yapıyorum. Togo'da, bağış yapmadığım için beni eleştiren insanlar olacak. Bazıları ülkeye virüsü benim getirdiğimi düşünüyor. Bu çok talihsizce ama bu ülke böyle işte" ifadelerini kullandı.

Monaco, Arsenal, Manchester City, Real Madrid, Tottenham gibi Avrupa'nın önde gelen kulüplerinde forma giyen Adebayor, Kayserispor ile yolları ayırdıktan sonra Şubat ayında Paraguay Ligi ekiplerinden Olimpia ile 1 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Sayfa Yükleniyor...