Adı ezeli rakibinin stadında kalacak

Barcelona'nın yeni teknik direktörü Ernesto Valverde, Barca'nın ezeli rakibi Espanyol'da iki sezon oynadı; iki sezon da teknik adamlık yaptı. Stadının 89 numaralı kapısına Ernesto Valverde'nin adını veren Espanyol, Barcelona işle anlaşmasına karşın bu ismi değiştirmeyeceğini açıkladı

NTV Spor

31.05.2017 - 12:10
Ernesto Valverde, 2007-08 ve 2008-09 sezonlarında Barcelona'nın ezeli rakibi Espanyol'un teknik direktörüydüGETTY

Ernesto Valverde, beklendiği gibi Barcelona'nın yeni teknik direktörü oldu. Bir süredir Luis Enrique'nin yerine göreve geleceği öne sürülen Valverde hakkında resmi açıklama hafta başında başkan Joseğ Maria Bartomeu tarafından yapıldı.

Barcelona'nın ezeli rakibi Espanyol'un stadında 89 numaralı kapıya 2015'te Ernesto Valverde'nin ismi verilmişti. Futbolculuk kariyerinde iki sezon Espanyol'da, iki sezon da Barcelona'da oynayan Valverde, teknik adam olarak da Espanyol'da iki sezon (2006-7 ve 2007-08) çalışmıştı.

Espanyol'da iki UEFA Kupası finali gören, 1987-88'de futbolcuyken Bayer Leverkusen'e, teknik direktörken 2006-07'de Sevilla'ya kaybeden Valverde'nin adı Barcelona'ya teknik direktör olsa da Espanyol'un stadında kalacak. Espanyol yetkilileri bu konudaki soruları "Kulübümüz, Valverde'nin Espanyol'daki hizmetleri nedeniyle bu onuru hak ettiğini düşünüyor" diye yanıtlarken bir değişiklik planlanmadığını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...