Ersun Yanal'dan Volkan Demirel ve transfer sözleri

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, FB TV'ye affedilen oyuncular Aatif, Dirar ve Volkan Demirel ile transfer konusunda açıklamalar yaptı. Volkan Demirel'in kulübün önemli bir ismi olduğunu kaydeden Yanal, "Affetmek en büyük intikamdır" dedi.

NTV Spor

04.01.2019 - 15:09 | Son Güncelleme: 04.01.2019 - 15:43

Fenerbahçe'de affedilen oyuncular Aatif, Dirar ve Volkan Demirel konusuna değinen Ersun yanal, "

Yürekten söylüyorum. Fenerbahçe belirli bir kalitenin altında asla iş yapmadı. Geçmişte de şimdi de. Fenerbahçe'de başarılı olmuş insanlar çalıştı. Bazen her şeyi bir araya getirmek, o görüntüyü yaratmayabiliyor. Bu oyuncular, Fenerbahçe'nin oyuncusu. Fenerbahçe'nin bu oyuncuları doğru kullanmak da kendi tasarrufu. Hata yapıldıysa 'hata yaptık' deriz. Fenerbahçe menfaatleri için her şeyi yaparız. Bunu hata olarak değil, o gün doğrular oydu. Burası Fenerbahçe. Fenerbahçe için herkes bu fedekarlığa katlanmak zorunda. Öz değer Fenerbahçe'dir. Bizim buradaki hizmet yerimiz Fenerbahçe'dir. Bu oyuncularımız da olaya böyle bakmak, yaklaşmak zorunda. Volkan'ı ayrı tutacağım. Aatif ve Dirar burada 2.5 yıldır buradalar. Burayı iyi biliyorlar. Geçen yıllarda zirve yarışı yaptılar. Bugün de aynı yarış içinde olmamanın üzüntüsünü onların ifadelerinden biliyorum. Bence en iyi performansları verecekler." dedi.  

"AFFETMEK EN BÜYÜK İNTİKAMDIR"
Volkan Demirel'e ayrı bir parantez açan Yanal, "Volkan, Fenerbahçe'ye mal olmuş bir insan. Fenerbahçe tarihine baktığınızda önemli figürleri görürsünüz. Can Bartu, Lefterler, Cemiller... Bunlar bu camiaya mal olmuş isimler. Volkan da bence henüz yaşarken, Allah uzun ömür versin, buraya mal olmuş bir oyuncudur. Fenerbahçe'de olması, bundan sonra sayılacak isimler arasındaki bir figürdür. Her nasılsa herkes birbirine sarılırsa, bazen de ufak tefek kavgalar, ayrılıklar olacaktır. Volkan da çok küçük bir olay yaşamıştır. Volkan bu camianın yarattığı bir değerdir. Bundan sonra futbol yaşantısında ne kadar istiyorsa Fenerbahçe ile devam etsin. Volkan'a "bekçi ol, patron ol" deselerdi, bunları yapacak karakterde bir oyuncudur. Sayın başkanımızla olan ilişkisini de biliyorum. Olayın bir tarafında, business tarafı da var. Sayın başkanımızın ve Volkan'ın tavrını ben gördüğümde şaşırdım. İkisi arasındaki ilişki iş dışında gurur duyulacak tavırlar. Volkan'ın bu takıma katacağı çok şey var. Geçmiş, geçmişte kalmıştır. Affetmek en büyük intikamdır. Şu anda Fenerbahçe'nin önünü konuşmalıyız." ifadelerini kullandı.  

Volkan için Yanal daha sonra şu ifadeleri kullandı, "İlk sahaya çıktığımızda Volkan'ın sahayı özlemesiyle ilgili tepkisi var. Bir yere 17-18 yılınızı vermişsiniz, bir çok başarı yakalamışsınız, bir çok zorlukla başa çıkmışsınız. Sonuçta bir ufak kırıklık yaşamışsınız. Bu duygusallığı başka taraflara yorulmasını komik buluyorum. Asla kimse ne bunu sorun yapar, ne de bir kimseyi zorla duygulandırabilirsiniz. Volkan burada yeşil sahalarda Fenerbahçe için 18 yılını vermiş. Fenerbahçe ona kaptanlığı vermiş. Volkan mutlaka yarattığı misyonun borcunu bir gün ödeyecektir. Bu değeri ufacık bir göz kırpmayla yok edemezsiniz. Çok tartışmanın bir anlamı yok. " açıklamalarını yaptı. 

İkinci yarının başlarında kendilerini zorlu bir fisktür beklediğini kaydeden Ersun Yanal, "17'sinden itibaren 3 günde 1 maç yapacağız. Oyuncuların bu süreçte ruhen ve fiziken hazır olması gerek. Taraftarın beklentisine cevap verecek tutuma hazır olmalı. Bu kampın belki fiziksel olarak zaman açısından başarmayabiliriz ama mental olarak herkesi hazırlayıp, bu mücadele içerisinde yer almalılar. Herkesi sakatsız götürmek amacımız." sözleriyle oyuncuların durumuna vurgu yaptı. 

"YÜZDE YÜZ HERKES EMİN OLSUN Kİ TRANSFER ÇALIŞMALARI YAPILIYOR"
Devre arasında transfer yapmanın zor olduğunu vurgulayana Yanal şöyle devam etti,
"Bir oyuncu kulüpten ayrılıyorsa problemler vardır. Bir oyuncuya talip olursanız bazı problemleri aşmak zorundasınız. Herkesin istişare ettiği bir ortam var. Bu ortamda en doğrusu yapılacaktır. Fenerbahçe'nin en önemli değerlerine sahip çıkılarak yapılacaktır. Başkanımızın özellikle etik konusundaki ısrarı ve tavrına uygun araştırmalar yapılıyor. 

Transfer edilecek oyuncu ismini bize sormak en saçma soru. Bunu iyi götürmeliyiz. Bu keşke kamuoyuna açıklayacak şekilde yapsak. Ancak süreçte, rakipler var. Takımların değerleri var. Bunları gözeterek, saygın bir şekilde bu süreci götürmek zorundayız. Ancak yüzde yüz herkes emin olsun ki transfer çalışmaları yapılıyor. "

Fenerbahçe taraftarının istediği bir takımın sahada olacağını belirten Ersun Yanal, "

Fenerbahçe'nin beklentisi samimi olmak. Bütün duygularımla samimiyim. Keşke skor olarak söz versem. Ancak sahaya çıktığımızda samimi olduğumuzu ve iyi mücadele ettiğimizi hissedecekler. Buna söz veririm. Ben de Fenerbahçe'de çalışırken bu duyguları hissetmiyorsam, bırakmalıyım.  Bu hissi, duyguyu hissedersek bir takım şeyleri başarmış oluruz. Bu formanın ağırlığını bize hissettirin. Bunda samimi olun. Kadro yetersiz, ancak bunlar süreçle olur. Bize "Fenerbahçeliliğimizi hissettirin" mesajı geliyor. Biz de bunu hissettireceğiz." diyerek sözlerini noktaladı.  

Sayfa Yükleniyor...