Afrika 3.'sü Demokratik Kongo

2015 Afrika Uluslar Kupası'nın üçüncülük maçında Demokrotik Kongo Cumhuriyeti ile evsahibi Ekvator Ginesi 0-0 berabere kaldı. Demokrotik Kongo Cumhuriyeti, penaltı atışlarında rakibine 4-2 üstünlük sağlayarak üçüncülüğü elde etti.

NTV Spor 07.02.2015 - 23:32

Ekvator Ginesi'nde düzenlenen turnuvanın üçüncülük maçında, turnuvada 1968'de şampiyonluğu bulunan Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile ilk defa yarı finale yükselen evsahibi Ekvator Ginesi, başkent Malabo ile aynı adı taşıyan statta karşılaştı.

Karşılaşma boyunca iki takım da yakaladığı gol fırsatlarını değerlendiremezken, mücadelenin 90 dakikası golsüz beraberlikle sonuçlandı.

Maçta, kural gereği uzatmaların yerine doğrudan penaltı bölümlerine gidildi. Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde Cedrick Mabwati, Lema Mabidi, Chancel Mangulu Mbemba ve Cedric Mongongu penaltıları gole çevirdi.

Ekvator Ginesi'nde ise penaltılarda Juvenal Edjogo Owono ile Ruben Belima Rodriguez fileleri havalandırırken, Javier Balboa ile Fabiani Bosio gole çeviremedi. Böylece Demokratik Kongo Cumhuriyeti, rakibini penaltılarda 4-2 üstünlük sağladı.

Bu sonuçla Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Afrika Uluslar Kupası'nda 1998'in ardından ikinci kez üçüncü olma başarısını gösterdi.

Sayfa Yükleniyor...