Sergio Agüero'nun babasından Pep Guardiola'ya sert sözler

Sergio Agüero'nun babası, Manchester City Menajeri Pep Guardiola hakkında ağır sözler söyledi.

NTV Spor 04.06.2021 - 09:28

Sergio Agüero'nun 10 yıllık Manchester City kariyeri bitti. Arjantinli yıldız efsanesi olduğu kulübe veda ederken La Liga'ya geri döndü ve Barcelona ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Agüero'nun transferinin ardından oyuncunun babası dikkat çekici bir demeç verdi. Sergio Agüero'nun ayrılığıyla ilgili konuşurken gözyaşlarını tutamayan Pep Guardiola, babanın hedefindeydi.

"Arsenal ile Chelsea son dakikaya kadar ilgilendiler"

Radio La Red'e konuşan Sergio Agüero'nun babası Leonel Del Castillo, Barcelona transferindeki memnuniyeti dile getirerek, "Barcelona'ya imza attıktan sonra onu mutlu görüyorum. 15 yaşından beri Messi ile arkadaşlar ve sürekli konuşuyorlar. Görünüşe göre birlikte oynayacaklar" dedi. Castillo, Londra'nın iki devinin de Agüero ile ilgilendiğini itiraf ederek, "Arsenal ve Chelsea, onunla son dakikaya kadar ilgilendiler. İngiltere'de kalmasaydı tercihi İtalya ve İspanya olacaktı." dedi.

"Guardiola'ya inanmıyorum"

Sergio Agüero için gözyaşı döken Pep Guardiola'ya inanmadığını söyleyen baba, "Guardiola'ya inanmıyorum. Sergio'ya ve ailesine iyi davranmadı. Onu asla istemedi. Çalıştırdığı tüm takımların kahramanı kendi olmak istiyor. Agüero'nun vazgeçilmez olduğunu söyleyip ona şans vermedi" dedi.

Sergio Agüero, Manchester City kariyerinde çıktığı 390 maçta 260 gole imza attı. Agüero takımıyla 5 kez Premier Lig şampiyonluğu yaşadı.

Sayfa Yükleniyor...