Ahmet Ağaoğlu'ndan rezerv lig ve transfer açıklaması

Ahmet Ağaoğlu, rezerv lig kurulmasının TFF Yönetim Kurulu'ndan geçtiğini söyledi. Ağaoğlu transfer çalışmalarıyla ilgili ise, "2 oyuncu ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu oyuncular, hazırlık kampımıza 9 Temmuz'da katılacaklardır" dedi.

NTV Spor 25.06.2022 - 11:04 | Son Güncelleme: 25.06.2022 - 16:27

 Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, olağan divan genel kurul toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon hazırlıklarıyla ilgili Ahmet Ağaoğlu, "Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek bir kadronun oluşturulmasından ziyade ekonomik ve en iyi mücadeleyi vereceğimiz bir kadro kuracağız. Bugün itibarıyla hem hocamız hem izleme ekibimizin belirlemiş olduğu 2 oyuncu ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu oyuncular, hazırlık kampımıza 9 Temmuz'da katılacaklardır." açıklamasında bulundu.

Rezerv ligin uzun süredir gündemlerinde olduğuna dikkat çeken Ağaoğlu, TFF'de rezerv lig kurulması kararının yönetimden geçirildiğini büyük mutlulukla öğrendiklerini söyledi.

Ağaoğlu, "Geniş bir kadro oluşturulacak 36, belki 40'a varan kadro oluşturulacak. Bu kadro A takım ve rezerv takım olarak 2'ye ayrılacak. Rezerv takımda tecrübe kazanmış oyuncunun, A takımına geçmesi sezon içerisinde bütün takımlara kolaylık sağlayacak." şeklinde konuştu.

Ahmet Ağaoğlu rezerv ligle ilgili ayrıca, "Örneğin Trabzonspor, Giresun ile saat 20.00'de maç gerçekleştirecekse, rezerv takım 4-6 saat önce maçı oynayacak. Seyahat masraflarının fazla olmayacağı, ilave otel masrafı olacak. Orada maç tecrübesi kazandırdığınız bir oyuncu dahi A kadronuzda yer alsa rezerv takıma yaptığınız harcamanın size kazanç olarak döneceğini açık ve net olarak ortaya koymakta." ifadelerini kullandı

Konuşmaların ardından, Divan Kurulu Başkanlık Kurulu'nda denetim raporu okundu. Rapora göre, kulübün net borcunun 1 milyar 922 milyon 815 bin 640 lira olduğu aktarıldı.

Sayfa Yükleniyor...