Ahmet Ağaoğlu'ndan Ünal Karaman ve Ndiaye açıklaması

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gündeme dair açıklamalar yaptı. Ndiaye transferini duyuran Ağaoğlu, Ünal Karaman ve yeni teknik direktör konusunda konuştu.

NTV Spor 02.01.2020 - 15:12 | Son Güncelleme: 02.01.2020 - 17:51

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili kulübün gündeminde yer alan konular hakkında konuştu. Ağaoğlu, Badou Ndiaye'nin transferi için anlaşmaya vardıklarını belirtirken, Ünal Karaman ayrılığının detaylarını anlattı.

beIN Sports'a konuk olan Ağaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

BADOU NDIAYE TRANSFERİ
"Badou Ndiaye'nin kendisiyle ve menajeriyle prensipte anlaştık. Kiralık bir anlaşma. Ücreti için açıklama cuma günü KAP'a yapılacak. Bonservisinde opsiyon da olacak."

ÜNAL KARAMAN YORUMU
"Trabzonspor'un 1 numarası diye bir şey yok. Ben sadece belirli bir süre görev yapmak için seçilmiş yönetim kurulunun başkanıyım. 8 Nisan itibarıyla göreve gelmiştik,
Rıza hocayla 6 maçlık birlikteliğimiz oldu. Ünal Karaman ile anlaştığımızda destekleyenler vardı ama bize ciddi eleştiriler de vardı. Trabzon kalibresinde bir takım çalıştırmadığı söyleniyordu. "Küme düşen takımdan geldi" deniyordu. İyi eleştiri yapacaksak hafızaları zorlayalım, eleştirileri hatırlayın. Lige parlak sonuçlarla başlamadık. Galatasaray maçı kazanılınca her şey güllük gülistanlık olmuştu. O maç sonrasında da "O sene bu sene" diye başladılar. Hocayla konuştuk, kadro maliyetini düşürmek istedik, bunlardan biri Kucka'ydı. B. Yeni Malatyaspor maçı, bana göre Trabzonspor kulübünün dönüm noktasından biriydi. Hoca Malatayspor maçından sonra da istifa kararı almıştı. 'Hocam, sakin ol' dedim. Pazartesiye kadar bekleyelim, sindirilecek maç değil ama sindirelim dedim. Olayla o zaman başladı. Hocaya karşı bir operasyon vardı. O zamanki adım riskliydi.

Transfer sezonuna gelince o dönem hocanın alınmasını istediği oyuncular vardı. Transfer yasağımız da vardı. Geçen sene bu zamanlar. 1461'den oyuncular kullanmaya çalıştık. O dönem hocanın yine futboldan sorumlu yönetici arkadaşımıza galiba transfer yapılmayacak ben istifa edeyim açıklaması var. Hocanın çok kırılgan bir yapısı var. 5-0'lık Malatya maçından sonra kulübün iki fedakar oyuncusu ile (Burak Yılmaz, Onur Kıvrak) hocamız Ünal Karaman arasında kaldık, biz seçimimizi o dönemde hocamızdan yana yaptık. Hoca, AEK maçından sonra 'Transferleri ben yapmadım' dedi. Ama bunların hepsinden senin haberin vardı, sadece ikisi hariç. Avdijaj ve Andusic.

Transferler sonrası hocanın serzenişi başladı ama kendi fikri miydi ağabeylerinin mi bilmiyorum. Mesela Sörloth 20 gole katkı yaptı, bize Avrupa'da tur atlatacak iş yaptı. Prag'a elensek zaten Avrupa hayaldi. İzleme ekibi izledi, biliyordunuz siz de hocam.

Bana göre büyüklerinin etkisi altında kaldığı için böyle bir tepki verdi. Sivas maçının öncesi ya da sonrası, 'Ayrılsam iyi olur falan demiş' Arkadaşlar da 'Neden hocam?' diye tepki göstermiş. Biz de sıkıntılı süreçlerin olabileceğini biliyoruz zaten.

Son 5-6 haftadır maçların ikinci yarısında oynanan maçlar Trabzonspor'a yakışmıyordu. Korku filmi gibi oluyordu maçlar. Boğazına takılırım var, maçtan önce de oyunculara 'Gidip de dönmemek var, ben devam edersem herkes yere sağlam basacak, başkan da dahil' demiş.

ŞOTA VE MUSTAFA DENİZLİ İDDİASI
O meşhur gece, her şey zaten 1 saatte patladı. Şota ile görüşülmüş, zaten anlaşılmış. Ben Şota ile 2018 Ağustos'ta Nwakaeme ile ilgili 5 dakika konuştum. 1.5 senedir telefonla görüşmedim. Mustafa Denizli dediler, sadece bir cenazede görüştüm. 

TRABZONSPOR ÇİMŞİR'E EMANET
Trabzonspor'un hocası Hüseyin Çimşir'dir. Başka ne olabilir? Kulübe bir operasyon yapıldı, açık ve net. Hocasız kaldık. Göndermek gibi düşüncem yoktu, ben öyle karaktersiz bir adam mıyım? Kuyusunu kazdı dediler, bu karaktersizlik demektir, ben o değilim, net... Teknik direktörümüz Hüseyin Çimşir'in yanına yardımcı bir hoca gelebilir. Başarılı olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Ama taraftarlar, 'Maçlar başlasın da ıslıklayalım' diyenleri içerisinden arındırmalıdır.

Yabancı yardımcı aklımda yok. Hüseyin hoca ile konuştum. "1-2 Türk, 1 de yabancı olsa ne dersin?" dedim. "Başkan çok iyi fikir" dedi. İtalyan mı olur Fransız mı olur bakacağız."

Sayfa Yükleniyor...