Ahmet Ağaoğlu: Şampiyonluk sendromu

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA Avrupa Ligi H Grubu üçüncü maçında karşılaşacakları Monaco karşılaşmasıyla ilgili konuştu, "Trabzonspor, grubun en güçlü ve liderliğe aday takımı" dedi. Uğurcan Çakır'a destek veren Ağaoğlu, sezona istedikleri gibi başlamamalarıyla ilgili olarak ise "Şampiyonluk sendromu" yorumunu yaptı.

NTV Spor 05.10.2022 - 21:45
Anadolu Ajansı

Trabzonspor'un grubun en güçlü ve liderliğine aday olan takımı olduğunu söyleyen Ahmet Ağaoğlu, "Kadro yapısı olarak baktığınız zaman, kalitemiz ortada. İnşallah yarın arzu ettiğimiz sonucu buradan alarak ayrılırız" dedi.

Ligde sağlam durmalarının sonucunda Avrupa'nın kapılarının açıldığını söyleyen Ağaoğlu, "Son 4 senenin analizi yapılacak olursa her anlamda güçlü bir Trabzonspor var. En fazla maç kazanan, en fazla puan kazanan, en fazla kupa kazanan takım. Dolayısıyla kendi liginizde sağlam çıktığınız takdirde Avrupa kupalarının kapısı size açılıyor" diye konuştu.

Türk takımlarının Avrupa'da istenilen sonuçları alamadığına vurgu yapan Ahmet Ağaoğlu, "Türk takımları olarak Avrupa'da oldukça irtifa kaybettik. Kendi ligimizden sonra Avrupa'da inşallah iyi bir başlangıç olur. Gruptan çıkmayı çok istiyoruz. Bunu başaracağımıza, hocamıza, oyuncumuza inancımız benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın tam" sözleriyle takıma olan güvenini dile getirdi.

Geçen yıl şampiyon olmalarına karşın sezona iyi başlamalarıyla ilgili olarak ise Ağaoğlu şöyle konuştu, "Şampiyonluk sonrası sendromu var. Bu bir realite. Geçen sene Beşiktaş, ondan önce Başakşehir yaşadı. Şampiyon oldular, ondan sonra çok ciddi sıkıntılar yaşadılar. Bu bize özgü bir şey değil. Liverpool, şampiyon oldu. Bir sonraki sene 20 puan farkla şampiyon olan Liverpool'dan eser yoktu. Aynı şekilde Lille, geçen sene onlar da ciddi sıkıntılar yaşadı. Ben bunu şampiyonluk sonrası sendromu olarak değerlendiriyorum."

Sakatlıklara vurgu yapan Ahmet Ağaoğlu, "Sakatlıklar çok canımızı yaktı artı bizim hazırlık dönemimizde biraz dezavantajlı süreç yaşadık. Avrupa Milletler Ligi nedeniyle 9 oyuncumuz kampa katılamadı. Kadroya yeni katılan arkadaşlarımız da bazı nedenlerden dolayı hazırlık dönemine yetiştiremedik" sözleriyle yaşadıkları olumsuzluklara dikkaç çekti.

Transferlerin erken sonuçlanmamasıyla ilgili olarak da Ağaoğlu, "Bunların en başında ekonomik nedenler var. 3 milyon avro verdiğimiz oyuncunun bonservis pazarlığı 12 milyon avrodan başlamıştı. Biz, o kadar para verecek durumda değiliz ama istediğimiz oyuncuyu gecikmeli aldık. Uyumu süreci dezavantajı oldu" dedi.

Sezona kötü başlayan kaleci Uğurcan'a destek veren Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Uğurcan, Türkiye'nin en iyi kalecisi. Her oyuncunun sıkıntılı dönemi olabilir. Bunlar her futbolcu için geçerli. Bu oyuncunun değerinden bir şey kaybettiği anlamına gelmez. Uğurcan takımın kaptanı, kalecisi, en önemli değerlerinden birisi" övgüsünde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...