Ahmet Nur Çebi'den transfer açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Wout Weghorst transferinin olumlu ilerlediğini ve kısa süre içerisinde resmi açıklamanın yapılabileceğini söyledi. Çebi, yabancı kuralının değişmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunduklarını ancak bu talebin reddedildiğini belirtti.

NTV Spor 27.06.2022 - 18:36 | Son Güncelleme: 27.06.2022 - 19:41

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, yeni sezon öncesi gerçekleştirilen ilk antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu.

Wout Weghortst'un transferine ilişkin problem olmadığını belirten Çebi, "Bittiği zaman açıklama gelecektir. Çok fazla uzamayacaktır. 2-3 gün içinde biter. Kulübüyle görüşüyoruz sıra ona geldi." açıklamasında bulundu.

Forvet transferi için adı geçen diğer isimlerle ilgili ise Ahmet Nur Çebi şunları söyledi, "Muleka da hedeflerden bir tanesi ama Weghorst daha önde. Cenk'e her zaman kapımız açık ancak her şeyin bir aması var."

▶ FUTBOL HABERLERİ

Galatasaray'a transfer olan Abdülkerim Bardakçı'yla ilgili ise Çebi, "Bizim ekonomimize uymayan hiçbir şeyi yapmayacağımızı söyledim. Bir başarılı transfer, ekonomisiyle yapıldığı zaman başarılıdır. Takım bütçeleriyle dengeli yapabilirseniz başarılısınız. Taraftarımızın bize güvenmesini istiyorum. Bahsi geçen rakamların biz yarısını önermiştik. Bunun üstene çıkınca da teklifimizi geri çektik." dedi.

Yeni sezonda uygulanacak yabancı kuralının değişmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunduklarını aktaran Çebi konuyla ilgili, "14 takım olarak TFF'ye müracaat ettik. 8+3 tamam ama ilk 11'de 9. yabancıyı oynatma hakkını bize verin, maç başına 100 bin TL ceza ödeyelim, bu para TFF kasasında biriksin, yerli oynatan kulüplere dağıtılsın dedik. Ama maalesef bu kabul görmedi. Her kuruşa ihtiyacımız olduğu bir dönemde yerli oyuncu kararını desteklemiyorum. Bunu federasyon başkanına da söyledim. Umarım geç olmadan bu kararlarından dönerler." açıklamasında bulundu.

Sol bek için arayışlarının devam ettiğini anlatan başkan Çebi, "Transfer yapmak istediğimiz kişiler var ama ismini açıklamayacağım. Tayfur Bingöl de bir alternatif. Aklınıza gelenleri alt alta yazın. Onların hepsi olabilir." açıklamasını yaptı.

Çebi, Eintracht Frankfurt'a transferi gündemde olan Rıdvan Yılmaz'ın durumu için ise Alman ekibiyle görüşmelerin devam ettiğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...