Ahmet Nur Çebi: "Kalmak istemeyeni zorla tutamam"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi; Emirhan İlkhan'ın ayrılığı ve transfer çalışmaları üzerine konuştu.

NTV Spor 09.08.2022 - 20:26
Son Güncelleme: 09.08.2022 - 23:34

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi kulüpteki son gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. 

A Spor'a konuşan Başkan; Emirhan İlkhan'ın ayrılığı hakkında; "Kalmak istemeyen çocuğu, kimse Beşiktaş'ta tutmamı istemesin. Ayrıca bunları satmayın diyorlar da, arkada 44 tane pırıl pırıl çocuk var. Onlar da fırsat bulsun, Türk futbolunu temsil etsin. Emirhan, menajerine yönlendirdi. 1 milyon Euro'ya çıkacaklardı, izin vermedik." dedi. 

Ahmet Nur Çebi konuşmasının devamında; "Bir futbolcu 18 yaşını doldurduğu zaman onunla yaptığınız eski kontrat geçersiz. 17 yaşında isterseniz 5 yıllık kontrat yapın. İşin ilginç tarafı şu, 18'e giren futbolcuların ilk sözlü "Menajerimle konuş" oluyor." sözlerini sarf etti. 

Serdar Saatçı'nın affedilmesi hakkında konuşan Çebi; "Serdar Saatçı ile ilgili gelip, giden bir şey oldu. Serdar'ın bir kusuru oldu. Biz büyüğü olarak affettik, sarıldık." açıklamasında bulundu. 

Transfer çalışmaları: De La Fuente ve Denayer açıklaması

Transfer hakkında konuşan Beşiktaş Başkanı; "Bir kanat, birisi Türk olmak üzere iki orta saha, bir de stoper almak istiyoruz." sözlerini sarf etti.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Denayer'le alakalı; "Şartları bize uymuyor. Kendisinin beklentisi çok yüksekten gidiyor. Biz oralara çıkamayız." açıklamasında bulundu. 
 

Başkan Çebi, kanat transferi hakkında; "De la Fuente'nin üzerinde çalışıyoruz. Orta sahada iki tane isim var. Bir tanesi Sivas'tan Türk, ona talip olduk. Fassnacht var, en başından beri. Koray gündemimizde, başka bir isim de var gündemimizde. Orta saha için iki aday var, biri yerli. Bir de stoper." dedi.

Ahmet Nur Çebi ayrıca; Koray Günter ve Kerem Atakan Kesgin'in listelerinde olduğunu açıkladı. Kaan Ayhan için ise beklentilerinin fazla olduğunu belirtti. 

Sayfa Yükleniyor...