Akçay dönemi sona erdi!

Trabzonspor'da deprem... Akhisar Belediyespor yenilgisi sonrası bordo-mavililerde teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'la yollar ayrıldı.

NTV Spor 10.02.2014 - 14:54

Trabzonspor'da Akçay dönemi kapandı! Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay'ın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi.

İkinci yarının ilk 2 haftasını 2 puanla kapatan Trabzonspor dün de sahasında Akhisar Belediyespor'a 4-2 yenilmişti. Maç sonrası taraftarların protestosuna maruz kalan Mustafa Reşit Akçay, bugün yönetimle bir araya geldi. Toplantıda ayrılık kararı çıktı.

Bordo-mavili kulüp resmi internet sitesi aracılığıyla Akçay'la karşılıklı anlaşılarak yolların ayrıldığını açıkladı.

DAHA ÖNCE İSTİFA ETMİŞTİ
Mustafa Reşit Akçay, daha önce ligin ilk yarısının bitiminde Medical Park Antalyaspor maçının ardından istifa etmişti.

Akçay'ın ardından Hami Mandıralı takımın başına getirilmiş ancak birkaç saat sonra Akçay istifadan geri döndürülmüştü.

TRABZONSPOR'DAN AÇIKLAMA
Mustafa Reşit Akçay ile yollarını ayıran Trabzonspor, teknik direktörlük görevi ile ilgili resmi internet sitesinden açıklama yaptı.

Sitedeki açıklamada;

"Gün içinde birçok medya kuruluşunda kulübümüzün teknik direktörlüğü konusunda yanlış ve asılsız haberler yapıldığını görmekteyiz.

Şu ana kadar adı geçen yerli-yabancı hiçbir teknik direktörler ile kulübümüzün bir görüşmesi olmamıştır. Yönetim kurulumuz, en kısa zamanda Trabzonspor'u hedefine ulaştıracak bir teknik direktörle anlaşma sağlayacak ve bunu kamuoyuna açıklayacaktır" ifadelerine yer verildi.

 

Sayfa Yükleniyor...