“Akıl sağlığımın bozulduğunu zannedersiniz”

Eski Trabzonspor İdari Menajeri Süleyman Hurma, bordo mavili kulüpten ayrılmasının perde arkasını Tivibu Spor’da Orta Nokta programında açıkladı.

NTV Spor

14.01.2016 - 10:30

Trabzonspor'un eski İdari Menajeri Süleyman Hurma, kulüpten ayrılış süreci hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Tivibu Spor'da yayınlanan Orta Nokta programına konuşan Hurma, “Trabzonspor'da yaşadıklarımı anlatsam akıl sağlığımın bozulduğunu zannedersiniz” dedi.

Bordo mavili kulüpten ayrılırken sessiz kalmayı tercih ettiğini söyleyen Hurma “Lige başladığımızda oynadığımız futbolla şampiyonluğun favorisi konumundaydık. Trabzonspor'un devre arasında bir sol kanat ve bir sol bek transfer ettiğinde şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olacağını umut ediyorduk. Ancak sonrasında kulübün içinde ve şehirde acayip şeyler oldu. Bunlar bir takımın veya bir kişinin göğüsleyebileceği şeyler değildi” diye konuştu.
 
“ERSUN YANAL NE SÖYLEDİYSE HEPSİ DOĞRU ÇIKTI”
Süleyman Hurma sezon başında teknik direktör Ersun Yanal'ın Trabzonspor'un başından ayrılmasının nedenlerini açıkladı. Ersun Yanal ile birlikte çalışmayı çok istediğini söyleyen Hurma “Benim de orada olmamda Ersun Hoca'nın desteği ve katkısı olduğunu düşünüyorum” dedi. Yanal'ın istediği transferlerin yönetim tarafından yapılabilecek gibi görünmediğini belirten Hurma, Yanal'ın bu transferlerin yapılmaması durumunda başarılı olamayacağını söyleyerek ayrılma kararı aldığını ifade etti. Süleyman Hurma “Ersun Yanal'ın bana verdiği raporda ne yazıyorsa hepsi doğru çıktı. Hem takım kalitesi hem de takım içindeki insan kalitesi olarak hepsi ortaya çıktı” dedi.
 
SÜLEYMAN HURMA'NIN ŞAMPİYONLUK FAVORİSİ BEŞİKTAŞ
Süleyman Hurma programda Süper Lig'deki şampiyonluk yarışını da yorumladı. Hurma “Her takımda aksayan yerler vardır. İçsel bir sorun yaşamazsa bu sezonun en önemli şampiyonluk adaylarından biri Beşiktaş'tır. Beşiktaş'ı iyi buluyorum. İzlerken de keyif alıyorum.” ifadesini kullandı. Siyah beyazlı kulübün kaleci arayışını değerlendiren Hurma “Sezon sonuna kadar ortalama bir kaleci bile Beşiktaş'ın işini görür” yorumunda bulundu.
 
“OĞUZHAN'A 5 MİLYON EURO VEREN VARSA HEMEN SATSINLAR”
Son günlerde Arsenal'in Beşiktaş'ın milli futbolcusu Oğuzhan Özyakup'u transfer etmek istediği yönünde haberleri yorumlayan Süleyman Hurma “Oğuzhan paraya çevrilebilecek bir futbolcu. İlla ki satılması gündeme gelse, ben olsam 5 milyon Euro'ya satmanın bir yolunu bulurdum” dedi. Arsenal'in 9 milyon Pound önerdiği yönünde haberlerin çıktığının hatırlatılması üzerine Hurma “O zaman hemen versinler” diye konuştu.


 

Sayfa Yükleniyor...