Alanyaspor Başkanı Çavuşoğlu'ndan Galatasaray için transfer açıklaması

Süper Lig temsilcisi Alanyaspor'un Başkanı Hasan Çavuşoğlu, yeni teknik direktörleri Ersun Yanal'la ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Aynı zamanda Beşiktaş ve Galatasaray'ın ilgilendiği isim için de son durumu aktardı.

NTV Spor 03.03.2023 - 19:15
Son Güncelleme: 03.03.2023 - 19:20

Süper Lig takımlarından Alanyaspor'un Başkanı Hasan Çavuşoğlu, yeni teknik direktörleri Ersun Yanal ve birçok hakkında açıklamalarda bulundu.

Milliyet'e konuşan Çavuşoğlu; "Süper Lig'de beklediğimiz bir tablo değildi açıkçası. Geçen seneye baktığımız zaman daha iyi yerlerdeydik. Çok şanssız maçlar, iyi oynadığımız maçlar kaybettik. Kötü oynadığımız maçlar da oldu. 15 maç var ve toparlamamız lazım. Bu durum Alanyaspor’a yakışmıyor. Biz bunu futbolcularımızla ve teknik heyetimizle de konuştuk. Futbol inişli-çıkışlı ama geçen sene daha istikrarlıydık. Bu sene özellikle transfer ettiğimiz oyuncular biraz geç form tuttu. Bazı performanslar inişli çıkışlı oldu. Bunlar bizi maalesef bu konuma getirdi. Çok kötü bir yerde değiliz ama iyi bir yerde de değiliz. Toparlamamız gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Alanyaspor'un transfer başarısı ile ilgili olarak konuşan Çavuşoğlu şöyle devam etti:

"Futbolcu alıp satmak için biraz bonservis ödemek lazım. İlk dönemlerde yayın gelirleri daha yüksekti. Şimdi yayın gelirleri çok düştü. Bu anlamda Türk futbolu da iyiye gitmiyor, gelecek vaat etmiyor. Yayın gelirleri düşük, iddaa gelirleri artmıyor, yabancı futbol sayısı çok fazla, kulüpler sürekli dövizden dolayı borçlanıyor. Onun için yatırım yapmak lazım. Bizim elimizde şu an transfer yapabilecek iyi oyuncular da var, olacaktır da ama ilk defa bu sene oyuncu satmadık biz. Bir-iki oyuncuyu satacaktık son anda bazı nedenlerden dolayı olmadı. Bazı kulüp başkanlarının yaptığı yanlışlardan olmadı. Her zaman olacak diye bir şey yok."

🟡GALATASARAY HABERLERİ🔴

"İlk defa bir hocanın böyle davrandığını gördüm"

1.5 yıllık sözleşme imzaladıkları Ersun Yanal'la ilgili önemli detay veren deneyimli Başkan, "Neticede Ersun hocamızla anlaştık. 1.5 yıllık sözleşme imzaladık. İnşallah hayırlısı olur. Ersun hocamızı da anlatmaya gerek yok zaten kariyerli bir teknik direktör. Bugüne kadar Alanyaspor'a gelen en kariyerli hocalardan biri diyebiliriz. Başka adaylarımız vardı. 3-4 kişi ama listenin başında Ersun hocamız vardı. Kendisi ile oturduk konuştuk. Bana maddi konuda hiçbir şey söylemedi. 'Ben başkanla para konuşmam' dedi, mali işlere bakan arkadaşlar bir rakam yazdı. 1 dakika kağıda baktı, sonra kalktı 'Hayırlı olsun başkanım' dedi, kucaklaştık anlaştık. Bunca yıldır futbolun içerisindeyim ilk defa bir hocanın bu şekilde davrandığını gördüm." sözlerini sarf etti.

GALATASARAY FİKSTÜR

"Beşiktaş Furkan Bayır'ı istemişti; Galatasaray'la ilgili şu an bir durum yok"

Çavuşoğlu transfer konusunda; "Furkan Bayır’ın şu an Galatasaray ile ilgili bir durumu yok ama sezon başında özellikle Beşiktaş kiralamak istemişti sezon sonuna kadar. Hatta onun karşılığında iki oyuncu veriyorlardı. Ancak bizim hocamız oyun sistemini Furkan’ın üzerine kurduğu için, hocamız istemedi. Furkan olsun, Oğuz olsun şimdi Yusuf var, yurtdışından da takip ediliyor. Erencan Yardımcı’nın bonservisi tabii Eyüpspor’da. Geçen sene de bizdeydi. Ciddi bir sakatlık geçirmiş ve futbol hayatı bitme noktasına gelmiş. Biz onu geçen sene uzun süre tedavi ettirdik. Ne hikmetse buradaki doktorlar onu fark etmediler. Sonra biraz iyileşti. Kayseri deplasmanında galibiyet golünü atmıştı hatta. Erencan boylu poslu biliyorsunuz, süratini iyi kullanan bir oyuncu. Tabii ileride ne olur bilemem. Doğrusu Erencan’dan çok fazla faydalanamadık. Şu an toparladı.Efecan Karaca ile ilgili şu anda bir şey yok. Kaleci takviyesi yaptık. Santrforda eksiğimiz var. Stopere de bir oyuncu almamız gerekiyor. Takip ettiğimiz oyuncular var. Sonuçlanan bir durum yok" ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ FİKSTÜR

Sayfa Yükleniyor...