Aleksander Ceferin'den Florentino Perez'e yanıt

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin kendisini sert bir dille eleştiren Real Madrid Başkanı Florentino Perez'e yanıt verdi.

NTV Spor 22.04.2021 - 09:08

Avrupa Süper Ligi'nden kulüpler bir bir çekiliyor. Lige katılım için ortak imza atan 12 kulüp için UEFA'nın yaptırımları merak edilirken Başkan Ceferin soruları yanıtladı.

Slovenya'da yayın yapan televizyon kanalı 24UR'de konuşan Ceferin, Şampiyonlar Ligi'ndeki yarı final eşleşmeleri hakkında konuştu. Ceferin bu maçların oynanmaması için küçük bir ihtimal olduğunu vurgularken ''Küçük bir ihtimal var ancak burada kritik nokta mevcut sezonun halihazırda başlamış olması. Eğer maçlar oynanmazsa yayıncılar bize dava açabilir. Ancak gelecekte işler değişir'' dedi.

Ceferin kendisine ağır ifadelerde bulunan Real Madrid Başkanı Florentino Perez'e de yanıt verdi. Ceferin açıklamasında, ''Onun sözleri benim burada kalmam için daha fazla teşvik edici. Dediklerine itaat eden, onu dinleyen ve düşündüklerini gerçekleştiren bir başkan istiyor. Ben Avrupa ve dünya futbolu için iyi olduğunu düşündüğüm şeyi yapıyorum'' dedi.

Perez, UEFA'yı şeffaf olmamakla suçlamış ve Juventus Başkanı Andrea Agnelli'ye sarf ettiği sözler nedeniyle Ceferin'i eleştirmişti. Perez, Ceferin hakkında ''Böyle bir saldırgan başkan istemiyoruz'' demişti.

Sayfa Yükleniyor...