Ali Koç istifasını istedi mi? Phillip Cocu açıkladı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, UEFA Avrupa Ligi’ndeki Spartak Trnava maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu. Gündem Hollandalı çalıştırıcının takımdaki geleceğiydi...

NTV Spor 03.10.2018 - 18:17 | Son Güncelleme: 03.10.2018 - 20:36

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Spartak Trnava maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Cocu'dan flaş bir istifa açıklaması geldi.

"Hepimiz için önemli bir maça çıkacağız." diyen Cocu, "Son lig maçından sonra sorularınızı almadığım için özür dilerim. O maçta ciddi bir hayal kırıklığı yaşadım ve yoğun duygular yaşıyordum. Ama hem şu an, hem de maçtan sonra uygunum." dedi.

Hollandalı çalıştırıcı, "Yine bir Avrupa maçı oynayacağız. Sahamızda kazanamamıştık ama iyi bir maç çıkarmıştık. Beşiktaş maçından bahsediyorum. Ayağa kalkabileceğimizi göstereceğimiz bir maç olacak. Çok çalışkan bir takımla oynayacağız ama kalitemizi göstereceğimiz bir karşılaşma olacak." şeklinde konuştu.


"FENERBAHÇE HİÇ ALIŞIK OLMADIĞI DURUMDA"
"Bu takım ne zaman ayağa kalkacak?" sorusuna Cocu, "Ayağa kalkmayı en erken zamanda başarmak istiyoruz. Herkes çok çalışıyor. Kimse bu durumdan mutlu değil, mutlu olamaz da. Özellikle taraftarlar mutlu değil. Fenerbahçe hiç alışık olmadığı durumda. Değişim için neler gerekiyor duyduk. Oralardan da aldığım bazı noktalar var. Sadece oyunculardan bireysel olarak almamalıyız. Bizim isteğimiz takım halinde başarmak. Zor anlarda bireysel düşünürseniz mümkün değil. Saha içinde ve dışında değişim yaşıyoruz." dedi.


"HİÇ KİMSE MUTLU DEĞİL"
Ligdeki pozisyonlarının kesinlikle kabul edilmez bir durum olduğunun altını çizen deneyimli çalıştırıcı, "Hiç kimse mutlu değil. Buradan çıkmak istediğimiz göstenmeliyiz. Son karşılaşmada yaşadığımız yüksek bir hayal kırıklığıydı. Taraftarlara yüksek bir skor almak istediğimizi gösteremedik." ifadelerini kullandı.

"HERKE BASKIYI HİSSEDİYOR"
Son derece kritik bir maça çıkacaklarının altını çizen Cocu, "Çalışkan bir takıma karşı oynayacağız. Hem Perşembe hem Pazar günü iki önemli iç saha maçına çıkacağız. Bu değişimde doğru adımlar atacağımızı göstermek istiyoruz. Herkes bu baskıyı hissediyor ve bu baskı normal." dedi.

COCU'DAN SKRTEL MÜJDESİ
Sakatlığı bulunan Skrtel hakkında da bilgi veren Hollandalı teknik adam, "Skrtel döndü. Tekrar aramıza katılmasından dolayı mutluyuz. Varlığı bu takım için önemli. Döndüğü için gerçekten mutluluk yaşıyoruz. Spartak Trnava, Anderlecht gibi bir takımı mağlup etti. Kalitelerini gösterdiler. Onları izlerken takım ruhu yaydıklarını gördüm." ifadelerini kullandı.

"Tüm oyuncular sonuna kadar savaşıyorlardı." diyen Cocu, "Bütün yüreklerini sahaya koyarak kendi kalelerini savunmaya çalıştılar. Lig maçlarına baktığımızda biraz şanssız olduklarını gördüm. Bizimle kıyaslayabiliriz. Avrupa'da iyi bir sonuç aldılar. Bunun farkında olmalıyız." dedi.

İSTİFA AÇIKLAMASI!
Ali Koç'un istifasını istediği kendisinin de kabul etmediği iddiaları için Cocu, "Bu konuda söyleyeceğim bir şey yok. Böyle bir şey gerçekleşmedi. Damien Comolli ile her zaman konuşuyoruz. Bu yolculuğa birlikte çıktık. Bu durumdan dolayı hepimiz rahatsısız. Bu durumdan çıkmak için çabalıyoruz. Tek söyleyebileceğim bu." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...