Ali Koç: Nihat Özdemir'e kırgın ve kızgınız

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Pazar günü oynanacak Galatasaray derbisi öncesi açıklamalar yaptı. Ali Koç'un hedefinde hakem kararları ve Federasyon vardı.

NTV Spor

19.02.2020 - 17:35

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, hakem kararlarından Video Yardımcı Hakem Sistemi'ne birçok konuda flaş açıklamalar yaptı. Koç, Ülker Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında TFF Başkanı Nihat Özdemir'e kırgın olduğunu söyledi.

"KIZGIN VE KIRGINIZ"
"Sayın başkanımız Nihat Özdemir ile ilgili bir kaç şey söylemek istiyorum. Bizi en çok meşgul eden unsurlardan biri. Nihat Bey, 18 yıl Fenerbahçe'ye hizmetleri oldu, başkan yardımcılığı yaptı. Futbolun içinden gelen. Fenerbahçe'ye mesai harcamış biri. 6 yıl da beraber çalıştık. O, 6 yılın 1 yılı da herhalde hayatımızın en zor yıllarından biriydi. Kendisiyle şahsi problemim olamaz. Söz konusu Fenerbahçe ise benim için kırmızı çizgi orasıdır. Biz Fenerbahçe olarak Nihat Bey'e kırgınız, kızgınız."

"PROVAKOTÖRLER İŞİ YANLIŞ YERE ÇEKİYOR"
"Sebeplerinin bir kaçına gidebilirim. Aslında bu sıkıntılar geçen sene başladı. Henüz kendisi TFF başkanı değildi. Ligin 2. yarısı 4 hafta oynanmış, arka arkaya yaşanmış problemler. Zaten geçen sene infial içindeyiz. Buradaki bir UEFA maçı öncesi bizi ziyarete geldi ve TFF'nin içinde bulunduğu serzenişlerdi. Çok kritik bir Konya maçında TFF'nin tarafsızlığının teminatıyım. 'Ali Koç ve yönetimi beklentilerin çok uzağında kaldı. Günah keçisi arıyorlar' dedi. Yakın çevre haberi çıktı bir gazetede. Orada da bizi daha çok siyasilere itiyor. Tribünleri kışkırtmakla suçluyor. Bundan daha evvel, 3 Temmuz'da da beraber hizmet etmemize rağmen yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe'nin başarısı için dua edenleri zan altında bırakmaya kimsenin hakkı yok. Provakotörler işi yanlış yere çekiyor."

"SÖYLEDİKLERİMİZİ TFF BAŞKANI UMURSAMALIDIR"
"Biz Nihat Bey'in çok başarılı olmasını istiyoruz. Ama işin neresinden tutacağımızı, nasıl köprü kuracağımızı, bu kadar zik-zak içinde hesaplamakta zorluk çekiyoruz. Bundan sonra nasıl ilerleriz, ben büyük bir kulübün başkanıyım. O TFF'nin başkanı. Buluşmamız gerekiyor ama zor gözüküyor. Zorlu'da bir toplantı oldu. Türk futbolu dizayn edildi diye çok ağır bir algı operasyonu yapıldı. İş işten geçtikten sonra aynı şekilde başka başkanlarla görüştüğünü söyledi. Yüzde 30-40 konuşuluyor, hiç dahlimiz olmamıza rağmen Fenerbahçe için yapılıyor algısı oluşturuldu. Kulübümüz töhmet altında bırakıldı. Bu talebin gerçek talebi hiçbir zaman açıklanmadı. Son basın toplantısında sayın Fikret Orman ve Adil Gevrek'ten bahsedildi. Onlar işaret edildi. Biz limitleri işaret etmiştik. Orada da gerçek talep edenleri söylemedi. TFF'den bilgi sızıp sızmama konusu. Biz hangi Nihat Bey'le ilişki kuracağımızı tam kestiremiyoruz. İnşallah bu süreç hem Türk futbolu hem Fenerbahçe için normalleşme sürecine girebilir. Bizim söylediklerimizi TFF başkanı umursamalıdır. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ancak büyük resmi görecek olgunluğa inşallah kavuşuruz."

"ETİK DAVRANIŞ VE ADALET İSTİYORUZ"
"Şimdiye kadar anlattıklarımızı kulübümüz tek başına üzerinden kalkacak sorunlar değil. Futbol camiasının ortak hedefleri olabilmeli. Adil rekabet ortamının sağlanması doğrultusunda işbirliği ve güçbirliği yaparak Türk futbolunun geleceğini karartanlarla mücadele etmeliyiz. Ortak sorunlarımız, menfaatlerimiz var. Bunları omuz omuza adresleyebilmeliyiz. Her takım akıttığı teri almalıdır. Eğer birileri kulüplerin emeklerini görmezden geliyorsa, saha içi ve dışı hak kayıpları yaşatıyorsa, bundan faydalanmaya çalışan kulüpler hep birlikle bunlarla mücadele edelim. Biz sadece etik davranış ve adalet istiyoruz."

Sayfa Yükleniyor...