Ali Koç'tan Volkan Demirel açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, süresiz kadro dışı bırakılan Volkan Demirel hakkında açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 10.10.2018 - 15:31 | Son Güncelleme: 10.10.2018 - 16:34

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FBTV'de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aatıf ve Dirar ile birlikte kadro dışı kalan üç isimden biri olan Volkan Demirel hakkında konuşan Ali Koç, "Volkan bana bir nebze saygısızlık yaptı, sesini yükseltti" dedi.

"Volkan konusunu ayrı tutmak istedim. Gelinen nokta, bu dünyanın her yerinde olan bir olay. Kulüplere uzun yıllar hizmet vermiş, aidiyet duygusu daha yüksek ve değişiklik olduğunda değişime karşı bir nebze tavır alan oyuncular vardır. Bunun da başına gelelim. Pazar günü, Fenerbahçe için Volkan, Ali Koç için Volkan. Fenerbahçe için Volkan, zaman zaman kendisine zarar verebilecek aidiyet duygusu. 495 maça çıkmış. Çok Fenerbahçe'yi sevdiği için çoğu zaman haksız hakaretler yemiş. Fenerbahçeliliği hiçbir zaman tartışılmayacak bir Volkan. 

"Volkan'ı 19-20 yaşlarında tanıdım. Lider karakterli, çok iyi bir baba, çok iyi bir eş. Çok güzel bir ailesi var. Nikah şahitliği yaptım. O tarafı da benim için özel. İlk ve tek evine gittiğim futbolcu. Çocuklarımın gönlünde çok farklı yeri var. Onlar bu haberi duyunca çok şaşırdılar. Her anlamda zor bir karardı. Üstüne basarak söylüyorum, ne Damien Comolli ne de Phillip Cocu, inanmadığım bir kararı bana aldırtamaz. Kendi gözümle yaşadığım unsurlardan dolayı..." 

Cocu'yu eleştiribelirsiniz. Şimdi Daimen'e vuruyorlar. Bütün bunlar bana vurmaya zemin hazırlanıyor. Baktığımızda Volan, çok özel biri. Gelelim sezon başına. Son iki sezon Volkan'ın en kötü sezonu. Bir istatistik baktığımızda neden olarak kaleci performansı çıkıyor. Buna rağmen belki duygusal, belki çok romantik davrandım. Kötü performansına rağmen, Volkan'a ihtiyacım olduğu için bu değişim sürecinin en büyük bayraktarlığını yapacağına inandığım için pek çok aksi görüşe rağmen kontratını uzattım.

40 yaşına kadar oynama hayali var. Ona "Senin hayatın Fenerbahçe olmalı. Belki birinci kaleci olmayabilirsin ama sen Fenerbahçe'ye hizmet etmelisin." dedim." Sözleşmesini de uzattık. Sözleşmesini uzattığımız için eleştiriler geldi. Finansal fair-play'den dolayı kaleci alamadık. Comolli ve Cocu da Volkan'ı görünce ona inandılar. Dolayısıyla birinci kaleci yaptık. İlk 6 resmi maçta birinci kalecimizdi. Fakat iyi başlamadı. Benfica ve ondan sonraki iki maçta işler iyi gitmedi. Takım iyi futbol oynamasına rağmen, o başlangıçtan sonra bir kaleci lazım diye düşündük. Bazen her istediğini yapamıyorsun. İşler iyi gitmeyince Harun'a aldık. Volkan'la yaşanan durum, pek çok kulüpte olduğu gibi büyük oyuncularla olan durum. Çok iyi bir Fenerbahçeli. Ancak yeni ekip, yeni kadro. Kendisinin yakın olduğu bir kaç kişinin ayrılmasından dolayı ister istemez etkilendiğini düşünüyorum. Ailece görüştüğü insanların ayrılması, kaleye başka birinin düşünülmesi, sonuçların kötü gitmesi de katkı yapmıştır. Yeni bir sistem, yeni bir düzen belki insani bir rahatsızlık yaratmış olabilir. Yine de siz en iyisini yapmak durumundasınız. Tabiri caizse çok uzun yıllar oynayan, bu kadar kulübüyle bütünleşmiş biri fazla sahiplenmeden dolayı da hatalar yapabilir. Bunları yaşadık. 

Kayserispor maçı sonrası "Takım olamadık. Gruplaşmalar var" dedi. Ben içi dışı bir insanları seven birisiyim. Sözleşmesini uzatırken ana isteğimiz liderlik yapması, yeni gelen ekibe ve oyunculara onun bayraktarlığını yapmasını istedik. Tersi olmadı, gereğini yapmadı. Kayserispor maçı sonrası "takım olamadık" diyor. Sen ne yaptın. Bunu sportif direktöre söyledin mi? "-Hayır, rahatsız etmek istemedim" diyor. Samandıra'da yeni bir düzen var. Aradaki zamanda kaptanın oyuncuların kaynaşması için çalışmaları gerekti. Eskiden idman sonrası futbolcular evlerine gidiyordu. Sonra Volkan'ın oyun sistemi ile ilgili görüşlerini söyledi. Ancak düşüncelerin gerçekleşmiyorsa da 'Küstüm, oynamıyorum' şeklinde olmaması lazım. 

"VOLKAN PATLAMASINI O GÜN YAŞADI"
Sonra somut iki olay yaşandı. Dergi yazısının çıkacağı gün Samandıra'dan bir haber geldi ki "Volkan Demirel teknik direktör yardımcısının üzerine yürümüşVolkan tabiri caizse volkan patlamasını o gün yaşıyor. Biz de Samandıra'ya gittik, ne oluyor diye. Daha sonra el sıkışmışlar ama... 6 Türk futbolcumuzu bir araya getirdik. Sohbet ediyorduk, orada Volkan, "Benim kabul edemeyeceğim şekilde tartışmalara girdi. İlk önce bana bir nebze saygısızlık yaptı. Ondan sonra başkan vekilime ciddi saygısızlık yaptı. Bizim konuşmamızı istemiyor bile. Uzattı. Sonra başkanına başkan vekiline bu şekilde saygısızlık yapma cüretini gösteren bir futbolcu, Samandıra'da diğer personele nasıl davranıyor diye düşündüm. Teknik direktör yardımcısının üstüne yürüdüğünü düşündüm. Volkan'ın uyanması gerektiğini düşündüm. 

Buradaki olay disiplinsizlik, yönetim kurulu seviyesinde saygısızlık, bunları gidermek için hiçbir şey yapmama, takım içerisinde liderlik yapma da yetersizlik, mutsuz olma. Çok düşündüm taşındım, Bu kararı iki gün düşündüm. Şahsıma, gönlüme düşünen bir karar. UEFA'da bizim 2. kalecimiz Volkan, 3. kalecimiz Ertan. Berke listede değil. Bu riske rağmen bu kararı verdim. 

"KİMSE FENERBAHÇE'DEN BÜYÜK DEĞİLDİR"
Transfer döneminde belki duygusallık oldu. Yine de söylüyorum. Bugün olsa yine sözleşmesini uzatırdım. İşi aldılar, oraya çektiler buraya çektiler. Vefasızlık dediler, Alex'le kıyasladılar. Burada durun bakalım. Kimse Fenerbahçe'den büyük değildir. Birinin kadro dışı kalması, mukavelesinin bitirilmesi demek değildir. Bir oyuncu 10 veyaü 15 yıl orada diye, disiplin çizgisini aştıysan hatanın cezasını çekmek zorundasın. Arzum, bundan sonra doğru hareketleri yapmasıdır. Döner mi, nasıl döner? Ancak bu bugünden yarına değişecek bir karar değildir. 

ALEX VE VOLKAN'A JÜBİLE
Alex
'ten bu yana jübile geleneğini geri getirmek istiyorum. Kendisi bilmez, ilk jübilesini istediğim kişi de Volkan Demirel'dir. Mehmet Topal, 500. maçına çıktı. Volkan da 5 maç sonra 500. maçına çıkacaktı. Yıllar sonra jübilesi ilk yapılan isim olarak alınmasını isterim. Eğitimini tamamlayıp burada çalışmasını isterim. Alex'le bu konunun alakası yok. İnşallah ona da temsili bir jübile yapmak isterim. Jübile işini çok severim. İnşallah hayaller, hayal kırıklığına dönüşmez. Onun bunun gazına gelmez. "Volkan meydan okumuş?" dediler. "Bunlar mışlı-muşlu" haberler dedim. 

AZİZ YILDIRIM GÖRÜŞMESİ
Aziz Yıldırım ile görüşmüş diye bir iddia ortaya atılmış. Doğru mu değil mi bilmiyorum. 15 yıl ona başkanlık yapmış. Doğruysa da gitmesi değil gitmemesi yanlış olur. Biz PR yapmıyoruz. Sözde kanaat önderi gazetecilerle buluşup arka planda kulisler yaparak gündem yaratmıyoruz. Bunun Aziz Yıldırım ile alakası yoktur. İnşallah Volkan, tez zamanda aramıza katılır."

Sayfa Yükleniyor...