"Ali Koç'u uyarayım, basit şeyleri boşver"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 2-3 Haziran'da yapılacak seçim öncesi katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 28.05.2018 - 19:45 | Son Güncelleme: 28.05.2018 - 19:46

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 2-3 Haziran'da yapılacak seçim öncesi TRT Spor ekranlarında yayınlanan Basın Tribünü programına konuk oldu.

Aziz Yıldırım, kendisi hakkında açıklamalarda bulunan başkan adayı Ali Koç'a yanıt verdi.

Fenerbahçe için çok önemli bir kongre olduğunu söyleyen Yıldırım, "Bu sürecin Fenerbahçe için hayırlı olmasını diliyorum. Kavganın dövüşün olmadığı bir süreç diliyorum. Kim kazanırsa kazansın Fenerbahçe için en iyisi olsun. 26 bin üyenin oy kullanma hakkı olduğu için kongreyi statta yapacağız. Hem bana, arkadaşlarıma hem de Ali Koç ve arkadaşlarına hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Konya’daki maçtaki açıklamalarıyla Ali Koç açısından seçimin başladığını söyleyen Aziz Yıldırım, "Biz Hazirandan sonra kendi çevremizde konuştuk ve seçim çalışmalarına başladık. Kalabalık ve tecrübeli bir ekip var. Yüzde 70’e yakın üyelerle birebir konuşarak bu süreci geçirdik." şeklinde konuştu.

"ŞİKE DEĞİLDİ FENERBAHÇE'Yİ ELE GEÇİRME OPERASYONUYDU"
"Herkes bir şeyi vadediyor mu?" diyen başkan Yıldırım, "Daha sonra vadetti yapamadı diyorlar. Vaat yok. Şunu yapacağız, bunu yapacağız demiyorum. Bir hikaye yaşandı. Bu hikayenin içinde acı, tatlı, hüzün, her şey var. Fenerbahçe camiası 3 Temmuz ile birlikte çok acı çekti. Bu ülkede askeri kanat ve Fenerbahçe, FETÖ tarafından linç edilme ve yok etme şeklinde operasyona maruz kaldı. Bu operasyonları ben ve arkadaşlarım, taraftarımız, kongre üyemiz karşısına dikildi. Bunun adı şike değildi. Öyle başladı ama şike değildi. Bu, camiayı ele geçirmekti. İkinci işlem ise diğer spor kulüplerini ele geçirmekti. Fenerbahçe öncüydü. Havuz ihalesinde de bunu göstermişti." dedi.

"FETÖ'NÜN NE YAPMAK İSTEDİĞİNİ GÖRDÜM"
"İhale konusunda söylediklerimizi herkes biliyor." Aziz Yıldırım, "Pastadan pay almak isteyen FETÖ her şeyi ele geçirmek ve her şeyi idare etmek istiyordu. Biz ne yaptık? İlk olarak Ağır Ceza’ya gittiğimizde, bunun bir şike davası olmadığını, bir kumpas davası olduğunu söyledik, belirttik. Mahkemelerde, savcılarla, herkesle kavgasını yaptık. İfadeleri de ona göre verdik. Mahkemede, ”Ne şikesi, memleket elden gidiyor” dedim. FETÖ’nün ne yapmak istediğini gördüm. Fenerbahçe yaşananlardan sonra değerlerini kaybetti. Hisse senetlerinin değerleri, 4 Temmuz’da 600 milyon dolara düştü. Sonra maddi kayıp dışında manevi kayıplar da oldu. Şampiyonlar Ligi’ne, UEFA turnuvasına gidemedik. Hem maddi hem de manevi zararlar geldi kulübe." şeklinde konuştu.

NEDEN ADAY OLDU?
Neden aday olduğunu açıklayan Yıldırım, "Masum olduğumuzu görmeleri lazım. Bunun için 3 yıl daha adayım. Ama 3 yıldan sonra bir daha aday değilim. Bir daha Fenerbahçe’de görev almayı düşünmüyorum. Bunu da deklare ediyorum. Ancak; Fenerbahçe’nin ihtiyacı olur o zaman gelirim. Fenerbahçe’ye şart koşulmaz. O zaman Fenerbahçeli olamazsınız." dedi.

YILDIRIM'DAN ALİ KOÇ'A YANIT: "ALİ KOÇ'A FETÖ'CÜ DEMEDİM"
Katıldığı televizyon programında kendisi hakkında açıklamalarda bulunan başkan adayı Ali Koç'a yanıt veren Yıldırım, "Ben kapalı kapılar arkasında konuşacak kadar karaktersiz bir adam değilim. 20 senelik başkanlık döneminde ve FETÖ’ye karşı ilk dikilen insan benim. Onların savcı ve hakimlerinin yüzlerine karşı konuştum. Bu konuda bir Cumhurbaşkanı konuşuyor bir de ben konuşuyorum. Bizlerin dışındakilerin yorum yaptığını görmüyorsunuzdur. Ali Koç 2012 yılının Mayıs adına kadar benimle görev yaptı. Fenerbahçe’nin ayakta durmaları için görev yaptılar. Ali Koç’a FETÖ’cü demedim. Benim düşüncemde Ali Koç ile ilgili böyle bir şey yok. Böyle düşünseydim, Ali Koç’u benim yerime aday göstermezdim. Neden gösterdim? Böyle bir şey aklımda olmadığı için. Bu seçim şeylerini bıraksınlar. Burada 20 sene başkanlık yaptım. Başkan olayım, şunu karalayayım demedim. Başkan olarak son dönemlerde yumuşak davrandım. Gerginlik olmasın diye elimden geleni yaptım." dedi.

"ABİSİNİ ALSIN GELSİN"
"Fikir aldığı abisi gelsin benim yanımda anlatsın." diyen Aziz Yıldırım, "Ben her şeyi rahatça söylerim. Ali Koç ne FETÖ’cüdür ne de ilgisi vardır. Ben, benimle birlikte olduğu süre için bunu söylerim. Onun dışındaki süreyi ise devlet bilir. MİT bilir, Emniyet bilir. Ben bilemem. Ali Bey, 101 kişi beni şikayet etti diyor. Sanki bu şikayeti biz yapmışız gibi görünüyor. Biz öyle bir şerefsiz değiliz. Benim bilgim dahilimde olmadan birileri şikayet etmişse onlar sorumludur. İspatlasınlar. Ben namussuz, şerefsiz bir adam değilim. Diyenler ispatlamalı." ifadelerini kullandı.

"ALİ KOÇ HEMEN İNANIYOR"
Yıldırım, "Sosyal medya ile ilgim olmadı. Bir şeyler söyleniyor ve Ali Koç hemen buna inanıyor. İnanmayacak, rahat olacak. Hepimize her şey söyleniyor. Elinizde bilgi, belge varsa alırsınız isimleri şikayetinizi yaparsınız. Bu işin sonunda biz varsak bizi suçlarsınız. Ama her şeyi bizler yapıyor derlerse yanılgıya düşersiniz. Kendi kendinizi yıpratmış olursunuz. Rahat ol biraz. Bir şey yok. Ben birini suçlayacaksam kamuoyunda suçlarım. Çıkarım ve herkes bilsin derim. Bunu yapacak kadar yürek var. Gözü kara değilim, yürekli bir adamım. Yürekli bir adam olduğumu 3 Temmuz’da herkes görmüştür. Ben Fenerbahçe’nin ve kendi haklarımızı savunan bir insanım. Varsa bir şey gelsin. Abisini alsın gelsin. Benim yanımda konuşsun. Her gün kulüpteyim. Gelsinler konuşsunlar." dedi.

"BASİT ŞEYLERİ BOŞVER..."
"Ali Koç’u bir daha buradan uyarayım." diyen başkan Yıldırım, "Basit şeyleri boşver. Olaylara geniş bak. Ne kimse oy çalabilir ne de başka bir şey yapabilir. Doğrudur, yıllar önce sandıklar çalınıyordu. Ölmüş adamlar adına oy attırıyorlardı. Benle birlikte çalıştı. Bizim öyle işlerimiz oldu mu? Onun için rahat olsunlar. Sosyal medya ayağa kalkıyor, bilmem ne… Fenerbahçe’nin anayasası bu. Tüzükte ne yazıyorsa herkes ona tabii. Sosyal medyadan yazmak, çizmekle hiçbir şey değişmez. Aziz Yıldırım’ı herkes tanısın. Hak ve hukuk neyse onun arkasındayım. Kulüp gerekeni yapar. Bizler seçime ne müdahale ederiz ne de buna yelteniriz. Seçilmiş olan insanlar gerekeni yaparlar. Konu bitmiştir."

Sayfa Yükleniyor...