Ali Sami Yen anıldı

Galatasaray Kulübü'nün kurucusu ve ilk başkanı Ali Sami Yen, ölümünün 64. yıl dönümünde anıldı.

NTV Spor 29.07.2015 - 12:38

Ali Sami Yen'in Feriköy Mezarlığı'ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma törenine Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, divan kurulu başkanı İrfan Aktar, sarı-kırmızılı kulübün 2. başkanı Cengiz Özyalçın, başkan yardımcısı Nasuhi Sezgin, genel sekreter Fatih İşbecer, yönetim kurulu üyeleri İsmail Sarıkaya, Ali Yüce ve Burçin Aslan ile 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği Başkanı Metin Öztürk katıldı.

Törende konuşma yapan Dursun Özbek, Ali Sami Yen'in 1905 yılında kurduğu kulübün, onun prensipleri doğrultusunda dünyada büyük bir marka haline geldiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Ali Sami Yen ağabey, 1905 yılında okulun koridorlarında arkadaşlarıyla bir temel attı, bir çınar dikti. Galatasaray, onun istediği prensiplere ve etik kurallara uygun olarak gelişti, dünyada en çok bilinen markalar arasında yerini aldı. Bu değerli emanetin bize ulaşması için gereken şartları oluşturan Ali Sami Yen ağabeye çok teşekkür ediyorum. Ruhu şad olsun."

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, Ali Sami Yen'in emanetinin emin ellerde olduğunu aktararak, "36. başkan olarak onun bize emanetini en yüksek seviyeye çıkarmak için gereken çalışmayı ve mücadeleyi vereceğiz. Gözü arkada kalmasın. Emaneti emin ellerdedir. Kendisine kabir rahatlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Galatasaray, onun gösterdiği istikamette hedefine koşacaktır. Her zaman Ali Sami Yen ağabeyimizin bakışları bizim üzerimizdedir. Bunun bilinci içindeyiz" diye konuştu.

Anma töreni, okunan Kur'an-ı Kerim ile duaların ardından sona erdi.

Sayfa Yükleniyor...