Almanlar 36 yıl sonra sıfır çekti

Avrupa Kupaları'nda mücadele eden 6 Alman takımı da bu haftayı puansız kapattı. Panzerler en son 1981'de bir Avrupa Kupası haftasında 6 yenilgi yaşamıştı

NTV Spor 29.09.2017 - 11:29
Köln, 25 yıl sonra evindeki ilk Avrupa Kupası maçında Kızılyıldız'a 1-0 yenilmenin şokunu yaşadı.AP

Almanya, Şampiyonlar Ligi'ndeki temsilcilerinin bu hafta Salı ve Çarşamba gecesi oynadıkları maçlarda yenilmeleriyle şok yaşamıştı. Üçte sıfırlık Şampiyonlar Ligi performansı Perşembe gecesi Avrupa Ligi'nde de aynen devam etti. Köln, Hertha Berlin ve Hooffenheim Avrupa Ligi'nde ikinci haftada oynadıkları maçları kaybettiler.

Alman futbolunda benzer bir performans en son 1981'de yaşanmıştı. 36 yıl önce 6 Alman takımı da Avrupa Kupası haftasında yenilmişti ve bu mağlubiyetlerbir güne sığmıştı.

Avrupa Ligi'nde Köln 25 yıl sonra çıktığı ilk iç saha maçında Kızılyıldız'a 1-0 yenildi. Hertha Berlin, ön elemede Galatasaray'ı kupa dışında bırakan Östersunds'a İsveç'te 1-0 kaybetti. Başakşehir'in grubundaki maçta da Hoffenheim Ludogorets'e 2-1 kaybetti.

Avrupa Ligi'nde Alman takımları toplam 6 maçta Hertha ile bir puan alabildi. Şampiyonlar Ligi'nde ise ikişer maçın ardından Bayern Münih 3, Leipzig 1 puanda; Dortmund ise puansız.

Sayfa Yükleniyor...