"Altı ayda kulübün borcunu 60 milyon lira artırmışlar"

Eski Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, mevcut kulüp yönetimin kulübün borcunu 6 ayda 80 milyon liradan, 139 milyon liraya çıkardığını belirtti.

NTV Spor

09.08.2017 - 13:42 | Son Güncelleme: 09.08.2017 - 13:44

Eski Antalyaspor Kulübü Başkanı Gencer:
"Biz üç senede kulübün borcunu 24 milyon dolardan 27 milyon dolara çıkarmışız. Üstelik Eto'o'yu getirmişiz"
"Bütün başarısızlıklarını, bizim başarılarımızı örtmek için menajer olaylarına dayandırıyor olmaları, hakikaten üzüntü verici"
Eski Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, mevcut kulüp yönetimin kulübün borcunu 6 ayda 80 milyon liradan, 139 milyon liraya çıkardığını belirtti.

Gencer, başkanlığını yürüttüğü Döşemealtı Sanayici İşadamları Derneği'nde (DÖSİAD) düzenlediği basın toplantısında, Antalya halkının Antalyaspor'un mevcut yönetimi tarafından kandırıldığını savundu. Kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk'ü bunun dışında tuttuğunu ifade eden Gencer, Öztürk'ün başkanlık yapmaya çalışırken, onu engelleyen bir kesimin olduğunu ileri sürdü.

Mevcut yönetimin, kendisinin başkanlığındaki geçmiş yönetimle ilgili iddialar ortaya atarak itibarsızlaştırmaya çalıştığını vurgulayan Gencer, şöyle konuştu:

"Mali genel kurulda bilançoları 15 gün önceden teslim edemediler. Bir gün önce internet sayfasında yayımlayamadılar. Bizim bilançolarımıza her türlü iftirayı attılar. Ama kendilerinin daha kime ne verdikleri, kime ne komisyon ödedikleri ortada yok. Hiçbir şey konuşulmuyor. Onlardan bütün kamuoyunu aydınlatmalarını beklerdim, maalesef aydınlatamadılar. Bir sene önce 'Kulüp batıyor, 189 milyon lira borcu var.' dediler. Ancak 80 milyon lira olan borcumuz ibra oldu. Bu seneki mali genel kurulda bizim 80 milyon lira olan borç tablosunu sundular. Yani 'biz 80 milyon lira borçla teslim aldık' diye kabul ettiler. Hani bu farklıydı? Demek ki yalan söylediniz şu ana kadar. Altı ay sonraki borçlarını açıkladılar, 139 milyon lira. Altı ayda kulübün borcunu 60 milyon lira artırmışlar. Biz ise üç senede kulübün borcunu 24 milyon dolardan 27 milyon dolara çıkarmışız. Üstelik Eto'o'yu getirmişiz. İnsan bir teşekkür eder.

"Bir yıl önce ibra edildim"

Gültekin Gencer, mali genel kuruldan sonra bazı eski başkanların "Allah'a şükür Antalyaspor'un ilk defa hesaplarında temlik yok." dediğini iddia ederek, bankalara olan 150 milyon liralık kredi borcunun temlik olduğunu söyledi.

Son yapılan Mali Genel Kurul'da başkanlığı dönemindeki yönetim kurulu ibra edilirken başkanlığının ibra edilmediğinin açıklandığını anımsatan Gencer, şunları kaydetti:

"Ben bir yıl önce ibra edildim zaten. İbranın iptali gibi bir dava söz konusu olsa benim ibram geçersiz olur. 6 ay içerisinde öyle açılmış bir dava yok. Ben, yönetim kurulundan ayrı ibra edilemem. Ancak mevcut başkan Ali Şafak Öztürk, yönetim kurulundan ayrı ibra edilebilir. Çünkü, ben murahhas üye değildim. Benim tek başıma imza yetkim yoktu. Şu andaki Antalyaspor Başkanının ise tek başına imza yetkisi var. O yüzden ayrı olarak ibra edilebilir."

"Ne yaptımsa Antalyaspor için yaptım"

Kendi yönetimi sırasında verilen primleri ve menajerlere ödenen komisyonların sürekli eleştirildiğini anlatan Gencer, kendisinin de yeni yönetimden teknik direktör Rıza Çalımbay'ın menajerine ödenen komisyonu öğrenmek istediğini belirtti.

Kulüp başkanı Öztürk'e seslenerek şeffaf olmasını isteyen Gencer, "Bir yıl içinde bütün menajerlere verilen komisyonları ve futbolculara ödediğin paraları tek tek kalem kalem kamuoyu ile paylaşabilir misin? Kamuoyu sokağa ne kadar paramız atılmış bilsin. Benim dönemimde sokağa atılmış bir para var mı görelim." diye konuştu.

"Ne yaptımsa Antalyaspor için yaptım. Bugünlere gelmesinde katkımız varsa ne mutlu bize." diye konuşan Gencer, "Bütün başarısızlıklarını, bizim başarılarımızı örtmek için menajer olaylarına dayandırıyor olmaları, hakikaten üzüntü verici. Yapanların hepsini de kınıyorum." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...