Altın Ayakkabı ödülü 5. kez Lionel Messi'nin

Avrupa'da yılın en golcü ismine verilen Altın Ayakkabı'yı ve İspanya gol krallığını bir kez daha Lionel Messi kazandı.

NTV Spor 21.05.2018 - 10:55
'Altın Ayakkabı'lara bir yenisini daha ekledi!

Barcelona ile bu sezon lig şampiyonluğuna ulaşan , 'nın sahibi oldu. Sezonu 34 golle tamamlayan Messi, Avrupa'da sezonun en golcü ismine verilen Altın Ayakkabı'yı kazandı. İspanya Ligi'nin en golcü ismine verilen Hichichi Ödülü'nü de alan Arjantinli, İspanya La Liga tarihinde Quini, Alfredo di Stegano ve Hugo Sanchez'in ardından 5 kez gol krallığına uzanan 4. isim oldu.

'YU GERİDE BIRAKTI
Üst üste 2., toplamda da 5. kez 'Altın Ayakkabı' ödülünü kazanan Messi bu istatistiğiyle de 4 kez Altın Ayakkabı kazanan Cristiano Ronaldo'yu geride bıraktı.

Lionel Messi'yi, sezonu 32 golle kapatan Liverpool'lu takip etti. Bu iki oyuncunun diğer takipçileri Harry Kane (Tottenham Hotspur - 30 gol), Ciro Immobile (Lazio - 29 gol), Robert Lewandowski (Bayern Münih - 29 gol), Mauro Icardi (Inter - 29 gol) ve Edinoson Cavani (PSG - 28 gol) takip etti. Jonas, Benfica formasıyla 34 gol kaydetmesine karşın ülke puanın düşük olmasının da etkisiyle kendisine 8. sırada yer buldu. İspanya Ligi'ne kötü başlamasına karşın daha sonra açılan Cristiano Ronaldo ise sezonu 26 golle tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...