"Arjantin'e döneceğim!"

Manchester city'nin golcüsü Sergio Aguero, gelecek planlarını açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaştı. Aguero, İngiliz kulübüyle sözleşmesi sona erdiğinde, eski takımı Independiente'ye döneceğini ve ülkesi Arjantin'de emekli olacağını söyledi

NTV Spor

11.03.2016 - 15:35

Manchester City'nin golcüsü Sergio Aguero, Avrupa'da başka bir takımın formasını giymek istemiyor. İngiliz ekibiyle 2018-2019 sezonunun sonuna dek sözleşmesi bulunan Aguero, kariyerine ülkesi Arjantin'de son vereceğini söyledi.

Sözleşmesi sona erinceye dek City forması giymeye devam edeceğini vurgulayan Aguero, ardından futbola başladığı Independiente'ye döneceğini ve bu takımın formasıyla emekli olmayı planladığını açıkladı.

Golcü oyuncu "Manchester City yönetimi de sözleşmem bittiğinde ülkeme dönmek istediğimi biliyor. Ailemle de bu konuda fikir birliği içindeyiz" dedi.

Bu açıklama; 27 yaşındaki Aguero'nun henüz 30 yaşında Avrupa macerasına son vereceği anlamına geliyor. Arjantinli golcü, 2011 yılında 45 milyon Euro karşılığında Atletico Madrid'den ayrılarak transfer olduğu Manchester City'de şu ana kadar 128 gol attı.

Sayfa Yükleniyor...