Arsenal taraftarı kulüp sahibine isyan bayrağını çekti

Arsenal taraftarları, kulübün sahibi Stan Kroenke'ye takımın bir yatırım aracı olarak kullanıldığına ilişkin şikayetlerini dile getirdiler.

NTV Spor 15.07.2019 - 15:57

Premier Lig'de son şampiyonluğunu 2003-04 sezonunda elde eden Arsenal'de, kulübün taraftarları isyan bayrağını çekti.

SkySports'da yer alan habere göre taraftarlar Arsenal'in bir dönüm noktasında olduğunu ve yeniden yapılanma ihtiyacı duyduğunu belirttiler. 

Ligde ve Avrupa'da beklenilen başarılarına elde edilememesinden kulübün sahibi Stan Kroenke'yi sorumlu tutan taraftarlar, Kroenke'yi kulübü bir yatırım aracı olarak görmekle suçladılar.

14 taraftar grubu yayındıkları ortak açıklamada, aynı zamanda NFL takımlarından Los Angeles Rams'in de sahibi olan Kroenke'nin daha şeffaf bir yönetim sergilemesi gerektiğini ifade ettiler.

Taraftarlar, Kroenke'yi Arsenal'in transfer pazarındaki strateji eksikliğini nedeniyle eleştirirken, Emirates'te her maçta görülen binlerce boş koltuğun kötü atmosfere sebebiyet verdiğini, stadyumun "ruhsuz" bir yer haline geldilerini dile getirdiler.

Geçen sezon UEFA Avrupa Ligi finalinde kupayı Chelsea'ye kaptıran Arsenal, Premier Lig'i beşinci sırada bitirmişti. 

133 yıllık maziye sahip kulübün 1 Kupa Galipleri Kupası, 13 Premier Lig, 13 FA Cup, 2 Lig Kupası, 15 İngiliz Süper Kupası ve 1 Sergi Kupası şampiyonluğu bulunuyor. 

Sayfa Yükleniyor...