"Artık sıradaki büyük ve harika play-off maçlarına hazırlanacağız"

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde A Milli Takım deplasmanda Karadağ'ı 2-1 yendi. Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan teknik direktör Stefan Kuntz, "

NTV Spor 17.11.2021 - 01:06

A Milli Takım, Dünya Kupası Elemeleri'nin son maçında deplasmanda Karadağ ile karşılaştı. Milliler, 1-0 geriye düştüğü maçı Kerem Aktürkoğlu ve Orkun Kökçü'nün golleriyle kazandı.

Play-off'larda oynamayı garantileyen Milli Takım'da teknik direktör Stefan Kuntz maç sonunda TRT Spor'a değerlendirmelerde bulundu.

Play-off'larda mücadele edecekleri için mutlu olduğunu söyleyen Alman hoca,  "Maçlarımız öncesinde iki maçta da 6 puan almalıyız demiştik. Bu dediğimizi başardık. Play-off'lara kaldık. Mutlu olmalıyız. Çocuklar çok iyi mücadele etti. Onlar ve Türk halkı mutlu. Artık sıradaki büyük ve harika play-off maçlarına hazırlanacağız. Dünya Kupası için öncellikle kurayı görmemiz gerekiyor. Dünya Kupası'nda, orada bahsedilen kadar güçlü ekiplerle oynayacağız. Önce onları saf dışı bırakmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Play-off maçlarında da en iyi mücadeleyi vereceğiz."

"Taylan'ı oyuna alabilmeyi isterdim oyun akışı itibarıyla. İyi çalışıyordu. Mert de sarı kart cezalısı olmasa şüphe götürmez şekilde sahada olacaktı. İlk kez 11'de olan, ilk kez milli olan oyuncularımız vardı. Hakan'a, 'Seninle gurur duyuyorum, sahada çok iyi bir liderlik yaptın' dedim."

Sayfa Yükleniyor...