Aşı olmayana sözleşme yok!

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Liverpool'un teknik direktörü Jurgen Klopp, corona virüs aşısı olmayanlarla sözleşme imzalamak istemediklerini açıkladı.

NTV Spor 19.12.2021 - 17:34 | Son Güncelleme: 19.12.2021 - 18:19

Tottenham Hotspur ile oynanacak maçtan önce açıklamalarda bulunan Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, covid 19 önlemlerine vurgu yaptı. Futbolcuların kendilerini ve takım arkadaşlarını korumalarının çok önemli olduğunu açıklayan Klopp, takım olarak aşı olmayanlarla sözleşme imzalamayı düşünmediklerini söyledi.

Aşısızların takım için 'kalıcı tehdit' olacağını kaydeden Alman çalıştırıcı, "Bence kulüpler için de bu, transferde önemli olacak. Bir oyuncu aşısızsa, o hepimiz için kalıcı tehdit olacak. Aşı olmayan kişi, diğerlerini önemsemediğini düşünmüyor olabilir; ancak öyle" diye konuştu.

Aşısız bir futbolcuyla sözleşmenin organizasyon yapısına uygun olmadığını vurgulayan Klopp, "Farklı bir soyunma odasında üstünü değiştirmeli, farklı bir yemekhanede yemeli, farklı bir otobüsle seyahat etmeli. Protokolleri gerçekten takip edecekseniz, bu gerçekten çok zor" ifadelerini kullandı.

KLOPP'UN KUPA ENDİŞESİ
Jurgen Klopp, İngiltere Futbol Ligi yönetiminin futbolcuların yüzde 15'inin aşı olmadığını açıklamasının ardından FA Cup'taki endişelerini de dile getirdi. Gelecek ay Shrewsbury ile kupada karşılaşacak Liverpool'un teknik patronu, küçük bir kulüple deplasmanda oynamanın virüsün oyuncular arasında geçişini kolaylaştıracağını söyledi.

Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp konuyla ilgili olarak; "FA Cup'ta deplasman maçlarına gideceğiz ve gerçekten küçük soyunma odalarında üstümüzü değiştireceğiz. Geçen sezon bu böyleydi ve bunlar yüzde yüz düşünülmüş değil. Şimdi evimizde oynayacağız bu iyi; ancak futbol dışındaki şeyleri düşünmek zorundayız. Bir Futbol Ligi takımıyla evimizde oynuyoruz; ancak diğerleri deplasmanda oynuyor. Genel sorunu çözmemiz gerekiyor ve bu yüzden sadece ligi durdurmak ve her zamanki gibi devam etmekle ilgili değil" açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...