Aslan'dan sert eleştiri!

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Yakup Aslan, hem başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'na, hem kendisine verilen cezaların futbol barışını bozabileceğini söyledi. Kararları eleştiren Aslan, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın "gerekirse hakem odasını basarım" sözlerini örnek vererek, daha ağır suçlara daha az ceza geldiğini ifade etti.

NTV Spor 10.02.2015 - 23:29

Trabzonsporlu yöneticilere ve kulübe verilen cezalara, basın sözcüsü Yakup Aslan'dan sert eleştiriler geldi. Kararları TRT Spor'da katıldığı programda yorumlayan Aslan, "Bu, hukuk cinayetidir. Bu ceza, futbol barışını bozar" dedi.

Bordo-mavili yönetici, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın adını vermeden, yaptığı açıklamalara atıfta bulundu. Tahkim Kurulu'na gideceklerini belirten Yakup Aslan "Benim suçum ne. Trabzonspor'un basın sözcüsü olarak, olan bitenleri değişik kanallarda, değişik demeçler vererek açıkladım. Hakaret, küfür, sportmenliğe aykırı hiçbir sözüm yok. Türk futbol tarihinin en büyük suçunu biz mi işledik? Bu ülkede hakem odasını basan, hakemleri tehdit eden, 'gerekirse yeniden basarım' diyen insana daha az ceza veriliyor" açıklamasını yaptı.

Başkan Hacıosmanoğlu'nun hakem Bülent Yıldırım'ı aramasının abartıldığını savunan Aslan, "Sadece 1 arama var. Hakaret yok, tehdit yok. Tehdit mi ağır, bu mu daha ağır? Çünkü onun kulübünün adı farklı. Biz Trabzonspor olduğumuz için böyle oluyor. Tahkim Kurulu bu cezaları kaldıracaktır ya da çok ciddi oranda azaltacaktır. Fenerbahçe böyle bağırdı çağırdı diye mi böyle oluyor? Türk futbolu bundan kazanç sağlamayacak, kaybedecektir." diye konuştu.

Yakup Aslan, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, kararını vermeden önce Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in "Hacıosmanoğlu muhakkak ceza alacak" şeklindeki açıklamasının da ihsası rey olduğunu savundu.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ise cezaları değerlendirirken, "Gerekçeli kararı bir görelim. Ona göre durumu değerlendireceğiz. Konuyla ilgili ne gerekiyorsa o tavrı sergileyeceğiz" açıklamasında bulundu.

Sayfa Yükleniyor...