"Atabildiğimiz kadar gol atmak istiyorduk ve bunu yaptık"

A Milli Takım adına Cebelitarık karşısında birer gol atan Serdar Dursun ile Kerem Aktürkoğlu maçı değerlendirdiler. Serdar Dursun, "Uzun zamandan beri böyle farklı galibiyet alamamıştık" derken; Kerem Aktürkoğlu, "Atabildiğimiz kadar gol atmak istiyorduk ve bunu yaptık" açıklamasını yaptı.

NTV Spor 13.11.2021 - 22:47

Türkiye'nin Cebelitarık'ı 6-0 yendiği maçta 1 gol atan Serdar Dursun karşılaşmayla ilgili olarak, "Önemli bir maçtı. Maçın başında biliyorduk farklı bir galibiyet lazımdı. Rakibin ve kendi gücümüzü biliyorduk. Tarihi bir fark oldu. Uzun zamandan beri böyle farklı galibiyet alamamıştık. 6-0, 7-0 ikincilik için yetiyordu. Norveç de berabere kaldı. İnşallah salı günü maçı yenip Dünya Kupası'na doğru adımları atmaya devam edeceğiz" dedi.

Farklı galibiyette A Milli Futbol Takımımızın ilk golünü güzel hareketler sonrası atan Kerem Aktürkoğlu karşılaşmayı değerlendirirken, "A Milli Takımın 800. golünü attığımı yeni öğrendim. Anlamlı bir gol. Bugün takım olarak önemli bir performans sergiledik. Her şey istediğimiz gibi gidiyor, inşallah daha güzel olur" diye konuştu. 

"Maçta erken gol bulup Norveç'i sıkıntıya sokmak istiyorduk" diyen milli futbolcu, "Şimdi Hollanda-Norveç maçı var. Norveç kazanırsa, belki lider olarak Dünya Kupası'na gideriz. Her şey şu anda bizim için güzel gidiyor" ifadelerini kullandı. 

Üç asist yapan Burak Yılmaz için ayrı bir parantez açan 23 yaşındaki oyuncu, "Maçın her golü çok güzeldi. Burak ağabey (Yılmaz) bugün sağolsun bizim için oynadı. Hepimize asist yaptı. Rakibin durumunu biliyorduk ama risk alıp kontra atakla gelebileceklerini biliyorduk. Tedbirli davrandık. Atabildiğimiz kadar gol atmak istiyorduk ve bunu yaptık" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...