Avrupa Süper Ligi'nden ayrılan kulüplerin başı dertte

Avrupa Süper Ligi'nden ayrılan 10 kulüp için çılgın bir tazminat iddiası ortaya atıldı.

NTV Spor 23.04.2021 - 12:12

Avrupa'nın 12 futbol kulübü tarafından imzalanan Avrupa Süper Ligi projesi kısa süre içinde futbol dünyasından gelen tepkilerle askıya alındı. 10 kulüp turnuvadan çekildiğini açıklarken anlaşmayı fesheden kulüplerle ilgili İspanyol basınından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

İspanya'da yayın yapan Vozpopuli'de yer alan habere göre, Avrupa Süper Ligi projesini fesheden kulüpler yapılan anlaşma doğrultusunda turnuva yönetimine tazminat ödemek zorunda.

Avrupa Süper Ligi Başkanı Florentino Perez turnuva konusunda ısrarını sürdürürken ABD'li JP Morgan şirketinin turnuva için 3.2 milyar euro'luk bir ücreti gözden çıkardığı duyurulmuştu. Buna göre kulüplerin kasasına ilk planda 300'er milyon euro girmesi planlanıyordu. Anlaşmadan çekilen kulüplerin, kendilerine ödeneceği taahhüt edilen miktar kadar tazminat ödemek zorunda oldukları iddia edildi.

Tazminatı ödemeyen ligden çekilemeyecek

Buna göre ligden çekilen her bir kulüp 300 milyon euro tazminat ödemek zorunda kalacak. Tazminatı ödemeyen kulüplerin ise resmi açıklamaya rağmen Avrupa Süper Ligi projesinden çekilemeyeceği öne sürüldü.

İngiliz kulüpleri Manchester United, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Liverpool ve Tottenham'ın yanı sıra İtalyan kulüpleri Juventus, Inter ve Milan yayınladıkları resmi açıklamayla Avrupa Süper Ligi'nden çekildiklerini duyurmuşlardı. Barcelona ve Real Madrid ise turnuva için geri adım atmadı.

Sayfa Yükleniyor...