Avusturya'da Constantini istifa etti

Avusturya Futbol Milli Takımı teknik direktörü Dietmar Constantini görevinden istifa etti.

NTV Spor

13.09.2011 - 22:56

Futbol Federasyonu Başkanı Leo Windtner, bu yıl sonuna kadar sözleşmesi devam eden Constantini'nin istifa kararını kabul ettiğini bildirdi.
        
Windtner, Milli takımın başına geçici olarak federasyonun spor direktörü Willi Rutensteiner'in getirildiğini belirterek, antrenör Manfred Zsak ile milli takımı 2012 Avrupa Şampiyonası A Grubu'nda Azerbaycan ve Kazakistan ile oynayacağı iki maça hazırlamakla görevlendirildiğini ifade etti.
        
Constantini, özellikle 2012 Avrupa Şampiyonası elemeleri A Grubunda aldığı kötü sonuçlarla kamuoyunda ve basında sert eleştirilere hedef olmuştu.
        
Avusturya milli takımının A grubunda 7 Eylül'de Türkiye ile oynadığı ve golsüz berabere kaldığı maç sonrası da kamuoyunun istifasını istediği Constantini'ye federasyon başkanı Wiendtner, arka çıkarak ''görevde kalacağını'' bildirmişti.
        
Avusturya milli takımını 2009 yılı Nisan ayından bu yana çalıştıran Dietmar Constantini görevi süresince 23 maçta 7 galibiyet, 3 beraberlik ve 13 mağlubiyet aldı.
        
Avusturya Futbol Federasyonu Başkanı Leo Wiedtner, yeni teknik direktör konusunda basında çıkan bazı isimler konusunda yorum yapmak istemediğini ifade ederek, yeni teknik direktörü belirlediklerinde kamuoyuna açıklayacaklarını kaydetti.
        
Avusturya milli takımı 2012 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda 7 Ekim'de Azerbaycan ve 11 Ekim'de de Kazakistan ile karşılaşacak.

Sayfa Yükleniyor...