Aybaba imzayı attı

İzmir temsilcisi Bucaspor, Samet Aybaba ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.

NTV Spor 08.10.2010 - 16:15

Spor Toto Süper Lig ekibi Bucaspor, anlaşma sağladığı teknik direktör Samet Aybaba ile sözleşme imzaladı.

Bucaspor Kulübü'nde düzenlenen imza törenine, Aybaba'nın yardımcılıklarını üstlenecek antrenörler Sait Karafırtınalar, Recep Çetin ve Mehmet Tezcan da katıldı.

Sarı lacivertli kulüple 1+1 yıllık sözleşmeyi imzalayan Aybaba, her yönüyle yeniden yapılanan Bucaspor'da zor bir görev aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: ''Tesisleşme ve altyapı süper. Buca Futbol Akademisinden genç ve yetenekli oyuncuları (A) takım kadrosuna alıp, daha sonra da Türk futboluna kazandırmak amacındayız. Teknik direktörler geçicidir, kulüpler kalıcıdır. Bu nedenle görev yaptığımız sürece kulüpte kalıcı eserler bırakmalı ve gelecekte isimlerimizin iyi anılmasını sağlamalıyız. Ama önce sportif başarı elde etmemiz gerek.''

Bucaspor Kulübü Asbaşkanı Seyit Mehmet Özkan ise Samet Aybaba'nın Türkiye'nin en değerli teknik adamlarının başında geldiğini vurguladı.
    
Özkan şunları ifade etti: ''Teklifimize olumlu cevap vermesi bizim için çok değerli. Spor-Toto Süper Lig'de ilk 6'yı zorlayacak, ilk 10 arasında yer alacak bir takımı devraldı. Kendisiyle birlikte ekibimiz çok daha iyi yerlere gelecektir. Bucaspor çok hızlı bir sportif büyüme içine girdi. Bu büyümede diğer organlarımız eş anlamlı gelişemedi. Biz hem ligde başarılı olacağız, hem de kulübümüzde kurumsal yapıyı oluşturmak için çalışıyoruz. O nedenle de İzmir kamuoyundan Süper Lig'in tek temsilcisi olarak destek bekliyoruz.''
    
Çok yakın gelecekte üst sıraları zorlayan ve sürekli yeniliğe koşan bir kulüp olacaklarını anlatan Özkan, ''Sadece futbol değil, tüm organlarımızla gelişeceğiz. Bunun için de başta kendi camiamızdan destek bekliyoruz. Samet Aybaba ile güzel bir sezon geçireceğimize eminim. Çünkü kendisi Bursaspor kulübünün bugünkü kadrosunu tasarlayan isimdir. Bucaspor olarak da kendi özkaynağımızı kullanacağız. Bu nedenle yeni yetenekleri vitrine çıkarmayı seven Aybaba, bizim için önemli bir isimdir''dedi.

Sayfa Yükleniyor...