Raheem Sterling'den ilginç dövme savunması

İngiliz futbolcu Raheem Sterling, bacağına suikast silahı dövmesi yaptırdı. Silah karşıtı gruplar Manchester City'li oyuncuyu hedef aldı, Sterling ise kendini savundu.

NTV Spor 29.05.2018 - 11:12

Manchester City ve İngiltere Milli Takımının orta saha oyuncusu Raheem Sterling, bacağına suikast silahı M16 dövmesi yaptırdı. Bu hareket, silah karşıtı grupların tepkisini çekti. Resim "kabul edilemez" ve "rahatsız edici" olarak nitelendirilirken; 23 yaşındaki oyuncu, dikkat çeken bir açıklamayla kendini savundu.

İngiltere Milli Takım kadrosundaki Sterling, dövmenin derin bir anlamı olduğunu kaydederken, "2 yaşımda babam silahlı bir saldırı sonucu öldürüldü. Ben de kendime hayatım boyunca elimi silaha sürmeyeceğim diye söz verdim. Sağ ayağıma da derin bir anlamı oduğu için onu çizdirdim ve dövme tamamen bitmedi" ifadelerini kullandı.

Oğlu 2012'de silahlı bir saldırıda yaşamını yitiren Silah Karşıtı Anneler grubunun kurucuyu Lucy Cope ise Sterling'i eleştirdi ve "Bu dövme tiksindirici. Raheem bundan dolayı utanç duymalı ve bu kesinlikle kabul edilemez. Dövmeyi lazerle sildirmesini veya farklı bir dövmeyle kapamalı. Bunu reddettiği takdirde İngiltere Milli Takımı'ndan çıkarılmalı. O çocuklar için bir rol model; ancak o silah kullanımını özendiriyor" tepkisini gösterdi.

Raheem Sterling'in babasının Jamaika'da bir silahlı saldırıda öldürüldüğü daha önce ortaya çıkmıştı.

Sayfa Yükleniyor...