"Aykut Kocaman, Arsene Wenger, Obradovic, Alex, transferler..."

Fenerbahçe'nin başkan adaylarından Ali Koç, hafta sonunda gerçekleştirilecek olan kongre öncesi birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

30.05.2018 - 00:39

TRT Spor'a açıklamalarda bulunan Ali Koç, teknik direktör konusuyla ilgili gelen soruya yanıt verdi.

Seçildikleri takdirde öncelikle Aykut Kocaman ile görüşeceklerini belirten Ali Koç "Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin değeridir; bir hocadan fazlasıdır. İleriye dönük olarak Aykut Hoca da görüştüğümüz hocalardan bir tanesi. Kafamızda bir futbol tarzı var. Fenerbahçeliler 2-0 öndeyken bile 'Acaba maçı galibiyetle bitirebilir miyiz? diye düşünüyor. Biz daha çok atak oynayan bir futbol felsefesi geliştirmek istiyoruz" dedi.

"ARSENE WENGER İLE İLGİLİ BİR TASARRUFUMUZ YOK"
Arsene Wenger söylentileri hakkında da açıklama yapan Ali Koç "Bizim listemizdeki hocaların 5 tanesi zaten transfer edildi. 4-5 tane daha var. Önce Aykut Hoca ile görüşeceğiz, konuşacağız. Ondan sonra da kararımızı vereceğiz. Arsene Wenger Bodrum'da, bir arkadaşımla (David Dein) tatilde . Onunla bir dostluğumuz var. Arsene Wenger onu ziyarete gelmiş. Bir yakıştırma yapıldı. Ama Arsene Wenger ile ilgili bir tasarrufumuz yok. Bizim sportif direktör olarak belirlediğimiz kişi, zaten her gün Arsene Wenger ile bir görüşme yapıyor" ifadelerini kullandı.

"ALEX RÜYA GİBİ OLUR"
Seçim çalışmaları sırasında taraftarların kendisine sürekli Alex de Souza'yı sorduğunu ifade eden Ali Koç "Her gittiğim yerde Alex sorusu geliyor. Alex çok akıllı bir insan. Kendisini bu sektörde geliştirdiği takdirde, bir gün Fenerbahçe'nin teknik direktörü veya sportif direktörü olsa muhteşem olur. Rüya gibi olur" dedi.

"FUTBOLCU TRANSFERİ..."
Transfer planlarıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Ali Koç "Transfer konusunda bir yaklaşımımız var. Şu an 6 tane scout ile çalışıyoruz. Belirlenen bir futbolcu havuzu var. Ekonomik imkanlarımız doğrultusunda, ayrıntılı analizlerden sonra bir tablo ortaya çıktı. Bu tabloya göre en acil ihtiyaçlarımızı belirledik. Bundan sonraki aşama, bu belirlediğimiz futbolcuları, belirleyeceğimiz teknik kadroyla beraber değerlendirip görüşmelere başlamak. Biz 6 aydır bunlara hazırlanıyoruz" diye konuştu.

"OBRADOVİC KALMAK İSTEDİĞİ SÜRECE..."
Fenerbahçe'nin basketbol branşında Avrupa'nın en iyi kulübü olduğunu söyleyen Koç "Fenerbahçe'nin basketbol programı çok başarılı. Hem erkek hem de kadınlarda. Basketbolda Avrupa'nın en iyi kulübüyüz. Burada bir istikrar ve kalıcı başarı var. Çok şanslıyız ki Obradovic gibi bir hocamız var. Obradoviç'e, Ülker'e, Doğuş Grubu'na ve tüm destekçilere bir taraftar ve başkan adayı olarak teşekkür ediyorum. Futbolda kaybettiğimiz şevki kazandırdılar bize. Obradovic'e kendisiyle çalışmayacağım söylenmiş. Bunun Fenerbahçe'ye ne gibi bir katkısı olabilir? Obradovic bizimle çalışmak istediği müddetçe, bizim tek görevimiz var. O da ihtiyaç duyduğu cephaneyi, yani bütçeyi sağlamak. Zaten gerisini o halleder" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...