Aykut Kocaman: Kırım, kesim devam ediyor

İttifak Holding Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 2-1 kaybettikleri Alanyaspor maçından sonra konuştu.

NTV Spor 29.12.2019 - 20:56

Alanyaspor, bu galibiyetle 29 puanla 5. sırada yer aldı. Konyaspor ise 15 puanla 15. sırada kaldı. 

Son olarak Ekim 2019'da deplasmanda Kasımpaşa'yi 4-1 yenen Aykut Kocaman yönetimindeki Konyaspor'un Alanyaspor yenilgisiyle beraber galibiyet hasreti de 10 maça çıkmış oldu.

Maç boyunca kendi sahasında baskın oynamaya alışkın bir takımla oynadıklarını anlatan Kocaman, "İç saha takımı gibi gözüken bir takımla oynadık ama yine de oyun içinde kaldık. Erken denilebilecek bir gol de bulmayı başardık ama buna rağmen oyundaki ritim Alanyaspor'un istediği tarafa doğru gitti." dedi.

Maçta duran topların kendileri için sıkıntılı gözüktüğünü bildiklerini anlatan Kocaman, ofsayt pozisyonundan gelen golle maçın ortaya geldiğini savundu.

İlk yarıda iki takımın da yüksek fizik gücüyle oynadığını dile getiren Kocaman, "Maçta ciddi bir mesafe kaydetti her iki takım da. Bu bizim için bir avantajı oldu ikinci yarıda. Alanyaspor çok daha fazla genişledi. Biz daha fazla geniş alan bulup çoğalmaya çalıştık. Alanyaspor da kalemize gelmeye başladı. Karşılaşma böyle bitecek derken son saniyelerdeki yıkıcı pozisyon, maç öncesindeki bütün beklentilerimizi boşa çıkardı." ifadelerini kullandı. 

Maçtaki kırılma anın ise verilmeyen penaltılarının olduğunu öne süren Kocaman, çok net bir şekilde kalecinin, Daci'nin ayağına darbesi olduğunu savundu.

Bu sezon hakemlerle alakalı daha çok olumlu mesajlar vermeye çalıştıklarını aktaran Kocaman, "Kırım, kesim devam ediyor. Söyleyecek bir şey yok. Son 3-4 maçı bariz hakem hataları olduğunu söyleyebiliriz." diye konuştu.

Ligde özellikle 8. maçtan itibaren büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını anlatan Kocaman, 6 maçlık bir periyodun ardından biraz toparlamayı başarabildiklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...