Aytemiz Alanyaspor Safet Susic dönemi!

Aytemiz Alanyaspor, teknik direktör Safet Susic ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

NTV Spor

27.01.2017 - 17:11 | Son Güncelleme: 27.01.2017 - 17:52

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Aytemiz Alanyaspor, teknik direktör Safet Susic ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. Susic'in yardımcılığını ise eski futbolcu Elvir Balic yapacak.

Boşnak teknik direktör Safet Susic, Aytemiz Alanyaspor'la kulüp binasında kendisini 1,5 yıllığına turuncu yeşilli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. İmza töreninde konuşan Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, takımın başına herkesin bildiği tecrübeli bir isim olan Safet Susic'i getirdiklerini söyledi.

Teknik adam Susic'in Türkiye'yi de yakından tanıdığını belirten Çavuşoğlu şunları kaydetti:

"Sayın hocamız Hüseyin Kalpar'dan sonra hangi teknik direktör gelecek söz konusuydu. Zaman zaman çalışmalarımız oldu ancak hiç görüşmediğimiz hocaların isimleri de gündeme geldi. Kulüpte boşluk olduğu zaman birçok hocanın isminin geçmesi doğaldır. Bugün burada herkesin bildiği, Türkiye'de birçok kulüpte görev almış Safet Susic hocamızla 1,5 yıllık anlaşma yaptık. Kendisinin takımımıza katkıda bulunacağına yürekten inanıyoruz. Öncelikle camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun. Hocamıza başarılar diliyorum. Kendisine bizi tercih ettiği için teşekkür ediyorum. Sonraki süreçte de hak ettiğimiz yere hep birlikte çıkacağımızı ümit ediyorum."

"DURUMUMUZ O KADAR KÖTÜ DEĞİL"
Tecrübeli teknik direktör Safet Susic ise Türkiye'ye tekrar geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Alanyaspor'un bu süreçte birçok ünlü teknik adamı mercek altına aldığını kaydeden Susic, "Öncelikle sayın başkanımıza ve yönetim kuruluna bu kadar çok adayın içerisinde beni seçtikleri için teşekkür ederim. Şehir ve tesisleri çok beğendim. Takım da fena değil. Durumumuz o kadar kötü değil. İyi sonuçlar almamak için hiçbir neden yok" dedi.

Aytemiz Alanyaspor'un puan sıralamasında altında 4 takımın yer aldığını da kaydeden Susic, "Çok kötü bir durumda değiliz. İnşallah iyi sonuçlar alarak ligde kalacağız. Şimdiden önümüzdeki seneyi de düşünerek çok daha iyi bir takım kurmalıyız. Takıma baktığımda 28 oyuncumuz var. Yeni bir transfere ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. Her zaman Türk ligini takip ediyorum ancak çok fazla maç izleme şansım olmadı. Daha çok milli takımı takip ediyorum. Her hafta sonunda maç özetlerini mutlaka izliyordum" diye konuştu.

Spor Toto Süper Lig ekibi Aytemiz Alanyaspor, Bosna Hersekli teknik direktör Safet Susic ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Susic, Cengiz Aydoğan Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nun da yer aldığı törende kendisini Akdeniz temsilcisine bağlayan sözleşmeye imza attı.

Çavuşoğlu, Hüseyin Kalpar'dan boşalan teknik direktörlük görevine Susic'i getirdiklerini dile getirerek, "Herkesin bildiği, Türkiye'de birçok kulüpte görev almış bir hocayla anlaştık. Kendisinin Aytemiz Alanyaspor'a katkısı olacağını düşündüğümüz için 1,5 yıllık anlaşma yaptık. Öncelikle camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Hocamıza başarılar diliyorum. Kendisine bizi tercih ettiği için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte hak ettiğimiz yere hep birlikte çıkacağımızı ümit ediyorum." ifadelerini kullandı.

Susic ise Türkiye'de bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Öncelikle sayın başkanımıza ve yönetim kuruluna bu kadar çok adayın içerisinde beni seçtikleri için teşekkür ederim. Umarım hata yapmayız. Başarılı oluruz. Kulübün tesislerini çok beğendim. Takım fena değil. Sıralamada altımızda dört takım bulunuyor. İlk amacımız takımı oturtup iyi sonuçlar alarak, ligde kalmak." değerlendirmesinde bulundu.

Geleceği düşünerek iyi bir takım kurmaları gerektiğini kaydeden Susic, yönetim, şehir ve taraftarın da kendilerinden bunu beklediğini söyledi.

Transfer yapmayı düşünüp düşünmediği sorusunu ise Susic, "Takımda 28 oyuncu var. Şu an için gerek olduğunu zannetmiyorum ama ilerde ne olur bakacağız. Performansa göre belli olur." diye yanıtladı.

Türk futbolunu sürekli takip ettiğini ancak çok fazla maç izleme şansının olmadığını anlatan Susic, "Her hafta sonunda maç özetlerini mutlaka izliyordum. Ayrıca çok iyi arkadaşlarım var. Görüştüğüm hocalar var. Hamza Hamzaoğlu arkadaşım, Aykut Kocaman eski öğrencim. Onları takip ediyorum. Özellikle Avrupa kupası maçlarında Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı takip ettim." şeklinde görüş belirtti.

Bosna Hersek Mili Takımı'nın ardından 2015-2016 sezonunda Fransa'nın Evian takımını çalıştıran Safet Susic'in, Aytemiz Alanyaspor'da yardımcılığını ise Elvir Balic yapacak.

Susic, daha önce Türkiye'de İstanbulspor, Konyaspor, Ankaragücü, Çaykur Rizespor ve Ankaraspor'u çalıştırmıştı. Son olarak Türkiye'de 2008'de Ankaraspor'un başında yer alan 61 yaşındaki tecrübeli teknik adam, 9 yıl sonra Süper Lig'de görev alacak.

Sayfa Yükleniyor...