Aziz Yıldırım'dan flaş transfer açıklaması!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, %100 Futbol'a konuk oldu. Yıldırım, transferlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

08.08.2017 - 20:42 | Son Güncelleme: 08.08.2017 - 22:08

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'dan flaş transfer açıklaması...

"Geçen sezonun 2. yarısına takıma güvenmeyen bir teknik adamla başlamalarının hata olduğunu hatırlatan Rıdvan Dilmen'in sözleri üzerine Yıldırım, "O zaman oyuncular da o kendine güvenmeyen antrenör ve teknik direktöre karşı bir şeyler söylemeliydi. Hiçbir reaksiyon göstermediler. Hocaya arkadan söyledik. "Bu oyuncuları aldık, durum bu." diye. İkaz ederiz; ama oyuncu grubu da çıkıp reaksiyon koyması lazım. O zaman o tartışmanın neticesinde çıkan doğru ve yanlış neyse ona göre hareket etmeliyiz." dedi.

"4 TANE TRANSFER YAPACAĞIZ, EN AZ 2 TANESİ BU HAFTA GELİR"
Transferler konusunda ise çarpıcı konuşan Aziz Yıldırım şöyle konuştu:

"4 tane transfer yapacağımızı söyledim. Kafama göre söylemedim. 4 tane alınacak şekilde organizasyon yapıyoruz. Bu hafta forma reklamını yapacağız. Ondan sonra taraftarların tribüne gelmesi. Forma satışlarının artmasıyla bütçeyi tamamlayacağız. "O zaman kullanabileceğimiz 100 milyon Euro olabilecek." demiştim. Şimdi transfer için giden yöneticilere 'sizin para çok' demişler. Burada ne konuşuyorsanız, yarım saat veya bir saat sonra kulüpler öğrenmiş oluyor. Ona göre tavır alıyorlar.

Bu hafta içerisinde 4 oyuncu için çalışmamız devam ediyor. En az 2 tanesi bu hafta, diğer 2'si de önümüzdeki hafta gelir. Ondan sonra hocamız değerlendirme yapacak. Gerekirse sonra yine yaparız. Bu sene hedefimiz şampiyonluk. Ondan sonra Avrupa'da başarı için çalışma yapmak. Onun için de nokta atışı yaparak ilerliyoruz."

"HANGİ MEVKİLERE OYUNCU ALINACAK?"
Hangi mevkilere oyuncu alacakları konusuna da açıklık getiren Aziz Yıldırım, "Santrafor alacağız. Orta sahaya bir tane, hücuma dönük oyuncu bakıyorlar. Sol bek için bir talep yok ama olabilir. 4. oyuncu olarak da stoper olabilir. Bir iki gün daha sabredelim. Bazen anlaştığınız noktada transfer bozulabiliyor. Almayacağız demiyorum, alacağız."diye konuştu. 

"LUCAS LIMA VE BEN ARFA'YI ALACAK GÜCÜMÜZ VAR"
Adı Fenerbahçe'yle anılan Lucas Lima ve Ben Arfa konusunda ise Yıldırım şu açıklamaları yaptı;

"Lucas Lima, Santos kulübünün oyuncusu. Santos kulübü bunu satmak istemiyor. Aralık ayında da sözleşmesi bitiyor. Yüzde 70'i kulübün, 30'u da diğer insanların. Neymar'ın babası PSG'ye götürmek istedi ama olmadı. Santos'ta duruyor. Santos da satmıyor. Ama önümüzdeki günler ne gelişir bilemem."

Ben Arfa'nın kulübüyle bir yıllık daha sözleşmesi var. 11 milyon Euro'ya yakın brüt alacağı olduğunu söylüyor. Geçen yıl da 2 milyon Euro brüt alacağı olduğunu söylüyor. "Bunu aldıktan sonra oturur sizle konuşurum" diyor. "Şartlarımı o zaman söylerim" diyor. 1.5 sene önce PSG'yle görüşmeden önce avukatı ve menajeriyle İstanbul'a geldi ve anlaştım. Ama "Paris olursa giderim dedi" ve gitti. Şu anda net 6 milyon Euro kazanıyor.

Ben Arfa da Lucas Lima'ya ihtiyac olursa ve şartlar uyarsa transfer ederim. Net durumları budur. Biz almaya karar verirsek alacak gücümüz var. Bu problemleri de çözeriz."

"ÖNCEKİ MENAJERİMİZ VAN PERSIE'NİN SAKATLIĞINI SAKLADI"
"Van persie de hayal kırıklığınız var mı?" sorusuna ise Yıldırım, "Hayal kırıklığım yok. Van Persie'yi hepimiz tanıyoruz. İngiltere'ye gittik 80 bin kişi onun adını bağırıyordu. Ama sakatlığını o zamanki menajerimiz (Terranao) bizden sakladı. İmzadan sonra ortaya çık. Şu anda elinden geleni yapıyor. Aykut Hoca da kazanmak için çalışıyor." yanıtını verdi. 

Sayfa Yükleniyor...