Aziz Yıldırım yeniden aday olacağını açıkladı!

Fenerbahçe'de başkanlık seçimi 3 Haziran'da yapılacak. Ali Koç'un ardından mevcut başkan Aziz Yıldırım da adaylığını açıkladı.

NTV Spor

30.03.2018 - 11:17 | Son Güncelleme: 30.03.2018 - 23:08

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Çırağan Sarayı'nda kulüp üyelerinin ve basın mensuplarının yer aldığı bir toplantı düzenledi. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe başkanlığına yeniden aday olduğunu resmen açıkladı.

Yıldırım, "Onurla ve gururla Fenerbahçe'ye başkan adaylığımı ilan ediyorum" dedi.

İşte Aziz Yıldırım’ın açıklamaları…

"Tarihe yeni bir not düşmek için toplandık. Futbolla ilgili projelerimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bugün 20 yıl öncekinden daha fazla heyecanlıyım. Göreve 1998 senesinin şubat ayında geldiğimizde, karşımızda çok parçalı, dağınık bir camia vardı. Bugün, 20 yıl önceki heyecanımdan daha fazla heyecanlıyım. Gerekli ekonomik tedbirleri alıp, tesisleşme hamlesine başladık. İstedik ki sarı lacivert yürekli güzel taraftarlarımız en iyi şartlarda, en modern statta takımını desteklesin. Bu öyle bir hamleydi ki, ezeli rakiplerimizin taraftarları da etkilendi.


"Fenerbahçe Türkiye’dir diyerek marka haline getirmek, dünyaca ünlü oyuncuların transferleriyle tüm gözlerin Fenerbahçe’ye çevrilmesini sağladık. Ezeli rakiplerimizin hegemonyasını ‘Efsane geri döndü’ söylemiyle 2000-2001 sezonu şampiyonluğuyla son verdik. Ekonomik ve sportif yönden başarılı olan Fenerbahçe, tarihinin en iyi döneminde hain kumpas ile karşı karşıya kaldı."

"FENERBAHÇE YIKILMAZ"
"Tıpkı Denizli’de olduğu gibi, 2009-10 sezonunda da şampiyonluğu kaybetmesi sağlandı ama bizler Fenerbahçe yıkılmaz diyerek, bildiğimiz doğru yolda devam edip ertesi yıl 2011’de şampiyonluğu kazandık. Türkiye’de modern tesisleşme hamlesiyle diğer takımlara yol gösterdik. Dünyaca ünlü transferlerle gözleri Fenerbahçe’ye çevirdik."

"FENERBAHÇE SADECE AZİZ YILDIRIM DEĞİLDİR..."
"Hain kumpas ile 3 Temmuz süreciyle karşı karşıya geldik. Türkiye Cumhuriyeti’nden önce bu kumpasla ilk karşı karşıya gelen Fenerbahçe oldu. Atatürk’ün Cumhuriyeti ile birlikte Fenerbahçe’yi ele geçirmek istediler. Onlar zannetti ki, Fenerbahçe Aziz Yıldırım’dır. Bu kumpasçıların hedefi beni Fenerbahçe’den uzaklaştırmak ve kulübü ele geçirmekti. Ama bilmiyorlar ki Fenerbahçe sadece Aziz Yıldırım değildir. Onurla ve gururla Fenerbahçe başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum"

Sayfa Yükleniyor...