Babel 2 yıldır Beşiktaş'a hayran

Beşiktaş'la her konuda anlaşan Ryan Babel 2015 yılbaşındaki röportajında şunları söylemişti: "Beşiktaş'ın oyun tarzını ve mücadelesini çok beğeniyorum. Hani her şeyden biraz vardır ya bazı ekiplerde. İşte Beşiktaş da o takımlardan biri bana göre..."

NTV Spor 22.12.2016 - 17:38
Son Güncelleme: 22.12.2016 - 17:46
Babel 2 yıldır Beşiktaş'a hayran
Ryan Babel, 15 Eylül'de transfer olduğu Deportivo La Coruna'da 6'sı ilk 11'de olmak üzere 12 resmi maça çıktı; 5 gol kaydetti.Getty

La Liga ekiplerinden Deportivo ile sözleşmesi haftaya sona erecek olan Ryan Babel, yeni yılla birlikte Beşiktaşlı olacak. Siyah-beyazlı kulüple her konuda anlaşan ve resmi açıklaması için gün sayılan Babel, Kasımpaşa'da oynadığı günlerden Beşiktaş'a hayran... Hollandalı forvet, yaklaşık 3 yıl önce verdiği röportajında "Süper Lig'de en beğendiğin oyuncu kim?" sorusuna şu yanıtı vermişti:

"En çok şu ismi beğeniyorum gibi bir düşüncem yok. Ancak bazı takımların oyun stilleri hoşuma gidiyor. Örneğin Beşiktaş'ın oyun tarzını ve mücadelesini çok beğeniyorum. Hani her şeyden biraz vardır ya bazı ekiplerde. İşte Beşiktaş da Spor Toto Süper Lig'de o takımlardan biri bana göre. Forvette Demba Ba gibi bir yıldızları var. Ancak takımın geri kalanı çalışmasa, o da başarılı olamaz. Ba'nın arkasında çok çalışan ve ona pozisyon hazırlayan bir topluluk var. Bu da onun golleri daha rahat atmasını sağlıyor. Diğer taraftan da takımlarda Ba gibi golcüler olmasa, verilen mücadele skorlara bu kadar yansır mıydı, onu da düşünmek lâzım."

Türkiye Federasyonu'nun Tam Saha Dergisi'nin Ocak 2015 sayısında yayınlanan röportajda Türkiye'ye transferindeki karar sürecinde Kuyt ve Sneijder'in kendisine çok yardımcı olduğunu belirten Babel, ligin en önemli sorunları arasında stadyumların boş kalmasını, yabancı sınırlamasını ve hakem hatalarını saymıştı:

"Eksi yönlerden en önemlisi, stadyumların boş kalması. Stadyumların boş kalmasının ligde oynanan futbolun kalitesini düşürdüğü görüşündeyim. Türk futbolunun dünyanın en üst düzeydeki ligleriyle rekabet edebilmek için önemli bir potansiyeli var. Ancak bunun için stadyumların dolması dışında da bir takım değişikliklere ihtiyaç var. Örneğin; ligde daha fazla yabancı oyuncunun oynamasından yanayım. Kulüplerin önemli yabancı isimleri alabilecek bütçesi var, bu yüzden de daha fazla yabancı transfere izin verilmesi gerekiyor. Bu durum oluşursa, ligin daha üst seviyeye ulaşacağı düşüncesindeyim. Diğer taraftan; bazen hakem hataları da skora etki edebiliyor. Tabiî ki dünyanın en iyi ligi diye adlandırdığım İngiltere'de bile birçok hakem hatası oluyor sezon içinde. Bu da futbolun bir parçası.Nasıl bizler hata yapıyorsak, hakemler de hata yapabilir.Ancak bu hataların biraz daha aza inmesi Türk futbolunu daha iyiye götürür diye düşünüyorum. Bunun dışında Spor Toto Süper Lig'de oynanan futbolun fiziğe dayalı olduğunu söyleyebilirim. Ancak fiziğe dayalı futbol had safhada olsa da taktiksel anlamda eksiklikleri var takımların. Bu durum da takımların oyun disiplininden kolay kopabilmesine ve farklı mağlubiyetler almalarına yol açabiliyor."

Sayfa Yükleniyor...