Balotelli'den Kanye West'e: Saçmalık!

Ünlü hip hop'çı Kanye West, tepki çeken bir açıklamada bulundu. Kölelik ile ilgili TMZ'nin canlı yayınına katılan West, "400 yıllık kölelik, kulağa bir tehcih gibi geliyor" derken, West'e tepki gösteren isimlerden biri de Mario Balotelli oldu.

NTV Spor 03.05.2018 - 16:32

Amerikan hip hop dünyasının önde gelen isimlerinden Kanye West, açıklamalarıyla kamuoyunun tepkisini çekti. Magazin yıldızı Kim Kardashian ile evliliği nedeniyle "Bay Kim Kardashian" lakabıyla da tanınan 40 yaşındaki şarkıcı, TMZ'de katıldığı bir canlı yayında, Afrikalı Amerikalıların yüzyıllarca köle olmasının bir tercih olabileceğini savundu.

Amerikanın ırkçı söylemleriyle dikkat çeken başkanı Donald Trump'a verdiği destekle de bilinen West, "400 yıllık kölelik, kulağa bir tercih gibi geliyor. 400 yıldır köleydiniz ve hepiniz birden mi, demek geliyor'" ifadelerini kullandı.

''Zihnen hapsedilmiş gibiyiz'' diyen West'e kamuoyunda büyük tepki geldi. West'i hedef alan isimlerden biri de Nice forması giyen Mario Balotelli oldu. Kanye West, twitter hesabından sözleri için özür dilese de Balotelli, instagram hesabından yaptığı paylaşımda "Bu ağzından çıkan ne tür bir saçmalık. Gerçek mi? Kölelik bir tercih miydi? Kardeşim, sen ciddi misin? Beynini kim yıkadı?" yorumlarını yaptı.

Ganalı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen; ancak daha sonra İtalyan bir aile tarafından evlatlık alınaın Balotelli, kariyerinde ırkçı söylemlere maruz kaldı. En son, takımı Nice'in Dijon'a 3-2 yenildiği Şubat ayındaki maçta taraftarlar Balotelli'ye ırkçı söylemlerde bulunmuş ve Balotelli bunu maçın hakemine şikayet etmişti.

Sayfa Yükleniyor...