Barcelona başkanını seçiyor

Avrupa futbolunun en büyük kulüplerinden Barcelona kritik bir eşikte. Geçtiğimiz yaz Lionel Messi krizini bir süreliğine erteleyen Katalan devi, pazar günü yeni başkanını seçecek.

NTV Spor 04.03.2021 - 14:41

Barcelona'daki tarihi seçime geri sayım sürüyor. Çalkantılı bir süreçten geçen Katalan devi, pazar günü yeni başkanını belirleyecek.

Kulübü eski günlerine döndürmek için 3 aday var.

Eski başkan Joan Laporta, eski yönetici Toni Freixa ve ünlü yatırımcı Victor Font koltuk için yarışacak. Seçime dair en çok merak edilen konu ise Lionel Messi'yi hangi adayın kulüpte tutacağı.

Üç aday da geçtiğimiz yaz kulüpten ayrılma noktasına gelen efsane oyuncu ile yeni sözleşme imzalamak istiyor. Bu görev için favori aday ise Arjantinli'nin kulüpteki doğuşunda başkanlık koltuğunda oturan Joan Laporta.

Tarihi seçim kulübün sembol isimlerinden Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola'nın da gündeminde. Guardiola seçimle ilgili konuşurken, "Şimdiden kazananı tebrik etmek istiyorum. Dünya gibi Barcelona da zorlu günlerden geçiyor. Bence dünyanın en güzel kulübünün en kısa sürede eski gücüne kavuşması gerekiyor. Yeni başkanın tüm camianın güvenini kazanarak Barcelona'yı köklerine kavuşturması gerekiyor. Umarım pazar günü bunu başaracak başkanı seçeriz." dedi. 

Barcelona'da seçim kadar "Barçagate" skandalı da konuşuluyor. Eski başkan Josip Bartomeu, sosyal medya üzerinden oyuncuları itibarsızlaştırma suçlamasıyla yargılandığı davada 1 günlük gözaltının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tarihi seçim öncesinde futbol takımı yükselişte. Son 10 maçında 9 galibiyet, 1 beraberlik alan Barcelona, bir maç eksiği bulunan Atletico Madrid ile puan farkını 6'ya indirdi.

Sayfa Yükleniyor...