Transfer haberleri | Barcelona'nın rotasındaki isim Kenan Yıldız

Barcelona'nın Bayern Münih'in altyapısında yetişen Kenan Yıldız'ı kadrosuna katmak üzere olduğu bildirildi.

NTV Spor 27.01.2022 - 20:58

Mali zorluklar yaşayan Barcelona, bir yandan da geleceğe yönelik atılımlarını yapmaya devam ediyor. İspanyol devinin, Bayern Münih altyapısında yetişen Türk asıllı oyuncu Kenan Yıldız'ı kadrosuna katmak üzere olduğu bildirildi.

Alman Sport1'in haberine göre; Barcelona, Bayern altyapısında oynayan ve Türkiye 17 yaşaltı milli takımında oynayan Kenan Yıldız ile anlaşmaya çalışıyor. Barça, sezon sonunda Bayyera ekibiyle sözleşmesi bitecek olan genç oyuncuya gelecek planlarını anlattı ve iknaya çalıştı. Barcelona ilk olarak Kenan Yıldız'ı B Takımı'na alacak ve kademeli olarak birinci takıma çıkaracak. Bayern Münih ise geleceğin yıldızları arasında gösterilen hücuma dönük orta saha oyuncusunu elinden kaçırmak istemiyor.

KENAN YILDIZ'IN PERFORMANSI
Bayern Münih 17 yaş altı takımıyla 7 maçta 4 gol atan Kenan Yıldız, 19 yaş altı takımında ise 5 maçta 1 gol kaydetti. 16 yaşındaki oyunciu, her iki ligde ise 8 asist yaptı. UEFA Gençlik Ligi'nde ise 3 maça çıkan Kenan Yıldız, Türkiye 17 yaşaltı milli takımıyla da 7 maça çıktı ve 1 gol attı.

BARCELONA YUSUF DEMİR'İ GÖNDERMİŞTİ
Barcelona sezon başında satın alma opsiyonuyla kiraladığı Yusuf Demir'de ise beklediği sonucu alamadı. Bordo Mavililer, Yusuf Demir'in kiralk sözleşmesini karşılıklı anlaşarak feshetti. Türk asıllı oyuncu kulübü Rapid Wien'e geri döndü.

DEVLER DE KENAN YILDIZIN PEŞİNDE

Hem Alman hem de Türk pasaportu (Baba Türk, Anne Alman) bulunan Kenan Yıldız'ın ismi Ajax ve İtalyan devi Juventus ile Hollanda'nın önde gelen ekiplerinden Ajax ile de anılmıştı. 

Sayfa Yükleniyor...