Barcelona'ya Neymar müjdesi!

Barcelona'ya, kamuoyunda "Neymar olayı" olarak bilinen soruşturmadan iyi haber geldi.

NTV Spor

11.03.2016 - 13:14

Neymar'ın Santos'ta oynadığı dönemde transferinde pay hakkı olduğunu iddia eden menajerlik şirketi DIS, Brezilyalı futbolcunun Barcelona'ya transferindeki gerçek bedelin kendilerinden saklandığını, eksik ödeme yapıldığını ve transfer sürecinde diğer kulüplerden gelen teklifler hakkında bilgi verilmediğini ileri sürmüştü. Şirket, Madrid'deki Ulusal Mahkeme'ye başvurmuştu.
 
Neymar'ın bonservisine ödenen paranın eksik bildirildiği iddiası sonrası, otomatikman maliyeden vergi kaçırılması da gündeme gelince savcılık soruşturma açmıştı. Savcılık, Barcelona Başkanı Bartomeu için 2 yıl 3 ay, eski Başkan Rosell için de 7,5 yıl hapis talep etmişti. Ayrıca Barcelona'nın da 62,6 milyon euro tazminat ödemesi istenmişti.
 
Ancak dava talebine Barcelona'nın yaptığı itiraz kabul edildi ve soruşturma durduruldu.    
 
Barcelona İl Mahkemesi'nin söz konusu kararının ardından Barcelona ile Josep Maria Bartomeu ve Sandro Rosell'in davadaki sanıklık hali de düştü.     
 
Soruşturmanın bundan sonraki aşamasında, mahkemenin tüm suçlamaları ve savunmaları yazılı olarak tekrardan talep etmesi bekleniyor. 
 
İspanyol basını, mahkemenin bu kararından sonra soruşturmanın kapatılması olasılığının da yükseldiğini öne sürüyor.     
      
Menajerlik şirketinin başvurusu ile Madrid'teki Ulusal Mahkeme'de devam eden diğer soruşturmada ise Neymar, menajerliğini yapan babası, Barcelona Başkanı Bartomeu, Barcelona eski Başkanı Rosell, Santos Başkanı Odilio Rodrigues ve Santos eski Başkanı Luis Alvaro de Oliveira'nın sanıklıkları ise devam ediyor.

Sayfa Yükleniyor...