"Bardak taştı, son damla bile kalmadı"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, giyim firması Damat ile yapılan sponsorluk anlaşmasında, futbol dünyasındaki yaşananlara vurgu yaptı ve "Başkanımızın, yöneticilerimizin ortamı germedikleri gün hemen hemen yok gibi. Oysa bardak taştı, son damla bile kalmadı." dedi.

NTV Spor

07.11.2017 - 15:01 | Son Güncelleme: 07.11.2017 - 17:00

TFF Başkanı Yıldırım Demirören sponsorluk imza töreninde Türk futbolu için umutlu mesajlar verdi. "Milli Takım olarak yenileniyoruz." diyen Demirören, "Yeniden yapılanma sürecinde yeni yüzler, yeni gençler izleyeceksiniz. Aramızdan ayrılanlar da oldu. Erken bulsak da Nuri Şahin'e bu şerefli formaya hizmetleri için teşekkür etmeyi borç biliyorum. Hocamız Lucescu çok kritik bir süreçte göreve geldi. Ama eminim ki; Lucescu ile gençlik aşısı tutacak ve 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacağız." dedi. 

"BARDAK TAŞTI, SON DAMLA BİLE KALMADI"
"Çocuklarımızdan başarı beklerken biz de onlara huzur vermeli, destek olmalıyız." sözleriyle Milli Takım oyuncularına destek çağrısı yapan Yıldırım Demirören, "Özellikle futbolun can damarı sponsorların yeşil sahalardan çekilmemesi için ılımlı bir futbol iklimi yaratmamız gerekiyor. Başta sponsorlarımız olmak üzere hiç kimse kavga ve kaos istemiyor. Ancak acımasız rekabet bizlere saygıyı, sevgiyi centilmenliği unutturabiliyor." dedi.

"Sosyal medya, sosyal infaz haline geldi." eleştirisinde bulunan Yıldırım Demirören, "Başkanımızın, yöneticilerimizin ortamı germedikleri gün hemen hemen yok gibi. Oysa bardak taştı, son damla bile kalmadı." diye konuştu. 

"RENKLERİN DEĞİL KULÜPLERİN FEDERASYONUYUZ"
TFF'nin verdiği cezaların eleştirilmesine tepki gösteren Demirören, "Federasyon olarak küfre ve toplum vicdanını yaralayan durumlara karşı en ağır yaptırımları uyguluyoruz, uygulayacağız. Ancak üzülerek görüyorum ki; bize "Neden geçmişteki emsal cezaları vermiyorsunuz" diyenler bu sezon kulüplere, oyunculara 5, 6 maç ceza verdi diye federasyonu eleştiriyorlar. Biz renklerin değil kulüplerin federasyonuyuz. Eleştiri bizim rehberimiz, adalet ise şaşmaz ölçümüz. Algı operasyonlarını komplo teorilerine prim vermedik, verdirmeyeceğiz. Kaos, suni gündem değil, akıl üretelim; küfür değil, fair play'i savunalım. Gün kavga değil, birlik ve beraberlik günü. Başka Türkiye, başka Türk futbolu yok." ifadelerini kullandı. 

Çok önemli bir sürecin ülke futbolunu beklediğini kaydeden Demirören, "Euro 2024 adaylık çalışmalarını hız vereceğiz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde ve devletimizin garantörlüğünde inanıyoruz ki; bu organizasyonu alacağız. 2019 UEFA Süper Kupa maçı Vodafone Park'ta oynanacaığını hatırlatan Demirören, "Yeniden düzenleyeceğimiz Olimpiyat Stadı'mız 2020 Şampiyonlar Ligi finaline aday. İstanbul'u finaller şehri yapacağız. Tüm bunlar gösteriyor ki; biz değerini bilmesek de dünya markası olma yolunda koşar adım giden bir Türk futbolu var. Ekonomisiyle, kalitesiyle, yıldızlarıyla Avrupa süper ligine girmeye hak eden bir Türk futbolu. Milli Takıma bugüne kadar katkı sağlayan, sağlamaya devam eden tüm sponsorlara teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...