"Başka oluşumda yer almayacağım"

Galatasaray'da başkanlık adaylığını geri çeken Cemal Özgörkey, başka bir oluşumun içinde yer almak gibi bir düşüncesi olmadığını, adaylığını açıkladıktan sonraki gelişmelerin kendisini hedeflerinden uzaklaştırdığını söyledi.

NTV Spor 14.04.2011 - 23:07

Galatasaray Kulübü'nde 14 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü seçim genel kurulu öncesinde başkan adaylığından çekilen eski yönetici Cemal Özgörkey, adaylığını açıkladıktan sonraki gelişmelerin kendisini hedeflerinden uzaklaştırdığını ve bu nedenle adaylıktan çekilmeye karar verdiğini, başka bir yönetim veya oluşum içinde de yer almayacağını bildirdi.

Cemal Özgörkey, yaptığı yazılı açıklamada, Galatasaray Kulübü'nün yönetiminin yalnızca başkanın değil, profesyonel bir yönetim kadrosunun sorumluluğu ve bir ekip işi olduğunu belirtti.

Özgörkey, açıklamasını şöyle sürdürdü:''Galatasaray için en doğrusunu planlamaya çalıştığım bu günlerde, temasta bulunduğum kişi ve gruplar arasında yaşanan derin fikir ve görüş ayrılıkları, camiamızın geleceğine yönelik beni ciddi şekilde kaygılandırmıştır. Başkanlığa aday olduğum günden bu yana tek hedefim, Galatasaray Spor Kulübü'nü, Galatasaraylıların hak ettiği başarıya kavuşturmaktı. Ancak bugün hedeflediğim noktadan uzaklaşmaya başladığımı görerek adaylıktan çekilmeye karar verdim. Başka bir yönetimin veya oluşumun içerisinde yer almayacağımın özellikle altını çizmek istiyorum. Bu onurlu ve gururlu göreve seçilecek başkan ve yönetim kurulu üyelerine bugünden başarılar diler, seçim sürecinin Galatasaray Spor Kulübü için en hayırlı şekilde sonlanmasını temenni ederim.''

Özgörkey, açıklamasını, ''Bugüne kadar vermiş oldukları destek için değerli kongre üyelerimize, çalışma arkadaşlarıma ve de siz değerli basın mensuplarına teşekkür ederim'' diyerek tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...