Francisco Montero, Beşiktaş'a transferi hakkında açıklamalarda bulundu

Beşiktaş'ın yeni transferlerinden Francisco Montero, Siyah Beyazlı takımın teklifini görünce kararını verdiğini söyledi.

NTV Spor

18.10.2020 - 15:40 | Son Güncelleme: 18.10.2020 - 17:24

Beşiktaş'ın sezon başında Atletico Madrid'den kiraladığı İspanyol defans oyuncusu Francisco Montero basınla buluştu. 21 yaşındaki defans oyuncusu transferi ve Türkiye ligi hakkında açıklamalarda bulundu.

"Beşiktaş benim için büyük bir mutluluk"

"Beşiktaş formasını giymek benim için büyük bir mutluluk ve kariyerimde attığım büyük bir adım. Başarılı bir şekilde Beşiktaş'ta futbol kariyerime devam etmek istiyorum."

"Başka bir takıma gitmeyi düşünmedim"

"Simeone ile görüşme imkanımız olmadı. Menajerim böyle bir seçeneği bana sunduğu zaman zaten kararımı verdim, başka bir takıma gitmeyi düşünmedim."

"Futbol takım oyunu, hatalar sadece defansa ve kaleciye ait değildir"

"Gözlükle oynamayı denedim ama rahatsız etti. Sahadaki görüş açımı kısıtladığı için çıkarmaya karar verdim. Çok gol yiyen takımlarda defanslar ve kaleciler hatalı bulunur ama bu bir takım çalışması. Bunu daha iyi seviyeye çıkarmamız gerekiyor. Her oyuncu ilk 11 oynamak ister. Elimden geleni yapıyorum. Hocamızın kararı, en iyi iki stoperi seçecek ve onlar oynayacak."

"Türkiye fiziğe dayalı bir lig"

"İspanya ile Türkiye arasında büyük fark var. İspanya'da pasa dayalı bir oyun var. Burada fiziğe dayalı bir oyun var. Fizik olarak kendimi geliştirmem gerekiyor. Güçlü yanım da attığım uzun paslar olabilir."

Sayfa Yükleniyor...