Başkan adaylarından ortak Fatih Terim çağrısı

Galatasaray Kulübü'nün başkan adaylarından üçü ortak bir Fatih Terim çağrısında bulundu. Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk, deneyimli teknik adama tam yetki verilmesi gerektiğini savundu.

NTV Spor 17.05.2021 - 18:43 | Son Güncelleme: 18.05.2021 - 00:50

Süper Lig'de 2020-21 sezonu geride kalırken Galatasaray'da idari ve teknik anlamda belirsizlik sürüyor.

31 Mayıs itibarıyla sözleşmesi bitecek Fatih Terim için başkan adaylarından Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk, ortak bir çağrıda bulundu.

Eşref Hamamcıoğlu'nun seçim kampanyasını yürüttüğü Galatasaray'a Güven adlı hesaptan yapılan açıklamada, "Seçimlerin Fatih Terim'in kontratının bitimi sonrasında yapılacak olması nedeniyle; transfer ve kamp sürecinin kayıpsız geçmesi için bütün başkan adaylarını - kim kazanırsa kazansın - Fatih Terim ile yola devam edeceklerinin ifade edileceği ortak bir deklarasyona imza atmaları yönünde çağrıda bulunuyorum" denildi.

Bir başka aday Burak Elmas ise yönetime gönderdiği yazılı metinde, "Seçimler yapılıp yeni yönetim işe başlayana kadar, futbol ile ilgili süreç ve alınacak kararlarda (her ne kadar mukavelesi 31 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek olsa da) mevcut teknik direktörümüz ve divan kurulu üyemiz Sn. Fatih Terim'in rehberliğinde çalışılması en doğru ve güvenilir yol olacaktır" ifadelerini kullandı.

Metin Öztürk ise 15 Mayıs günü Twitter'dan paylaştığı "Saygıdeğer Galatasaray Ailesi, Fatih hocamızı az önce dinledik. Her şeyin farkındayız. Galatasaray'ın sorunlarını kökten çözmeye geliyoruz. Ne hocamız ne de camiamız üzülmesin. Çoğu bitti azı kaldı." açıklamasını alıntılayarak "Diğer başkan adaylarının da Fatih Hocamızla ilgili, bizimle aynı sağduyuya sahip olduklarını öğrenmekten mutluluk duyuyoruz." dedi.

Sayfa Yükleniyor...